Marinin temput ovat markkinointikikka eduskuntavaaleihin

Anonyymi

Marin tekee tarkoituksella näitä tempauksia, koska kyse on demareiden markkinointiviestinnästä.
Millään ei ole enää mitään väliä.
Pääministeri käyttäytyy kuin teini 10 vuotta nuorempien ystäviensä kanssa. Demareilla on ollut pulaa nuorista äänestäjistä. Näinhän niitä saa.
Marin on lisäksi tiennyt että video julkaistaan ja että häntä kuvataan.
Surkeaa äänestäjien houkuttelua.
Toivoisin, että joku järkevä nainen/mies puolueesta panisi tälle lopun.
Euroopassa on sota, ruoka on kallista ja lisää nousee 10-20 % talven aikana. Ruokapula on uhkaamassa, koska Euroopassa on sää aivan sekaisin.
Sähköstä ja diselistä tulee pulaa. Sähkön hinta nousee hurjasti.
Sosiaali- ja terveysalan uudistus tulee aiheuttamaan sekasortoa.
Hoitajia on liian vähän. He vaativat lisää palkkaa ja opettajat ovat vaatimassa lisää palkkaa 4 %. Taantumaan maailma on menossa ja korot lähtevät nousuun.
Vähän kerrassaan alkavat irtisanomiset, jotka ovat jo osittain alkaneet. Kaikki raha menee asumiseen, ruokaan, lämmitykseen ja polttoaineisiin, muuhun ei sitten olekaan varaa.
PÄÄMINISTERI SENKUN BILETTÄÄ!!

2

151

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Näin se on. Rinne oivalsi, että ministerien avustajakaartin kasvattamisella voidaan luoda Valtioneuvoston kanslian laskuun puolueen vaaliviestintä. Marin sitten vielä hankki alaisekseen lisää tiedottajia. Rinne valheellisesti selitteli, että kun EU:n puheenjohtajavuosi päättyy, niin avustajakaartia pienennetään.
      Sitten Tampereen puoluekokous palveli sopivasti Marinin kruunajaisia, josta sitten käynnistyi ennen näkemätön hunajointi, maasutus ja lehdistötiedotteitten jako.
      Unohtui ja jäi vaan huomaamatta, että se profiloitava Sanna onkin vaan ihminen, ehkä keskinkertainen sellainen.
      Niin, sitten tämä koko homma meni pieleen, ja veronmaksajille jää kulut ja velat maksettavaksi.
      Sanna Tradekan kassalle. Työpaikka löytyy suhteilla. Ja sen demarit osaa.

    • Anonyymi

      Demariryssät osaa manipuloinnin ja rahan imuroinnin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      91
      4143
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      221
      1639
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      76
      1420
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1120
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1050
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      329
      1046
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      49
      1019
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      136
      959
    9. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      86
      929
    10. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      98
      919
    Aihe