Jos tapellaan, kumpi voittas?
Porokylä vs Nurmes
11
245
Vastaukset
- Anonyymi
Eräiden mielestä Porokylä vetää puoleensa. Minä tykkään Nurmeksen keskustasta vaikka se on pieni alue Nurmesta. Ja Pitkästä mäestä jossa Tokmannikin sijaitsee sekä teollisuusalueesta. Voittaisikohan Porokylä? Ei kannata tapella paras voittakoon.
- Anonyymi
Porokylässä on ilmeisesti jotakin toimintaa, kun konkurssejakin on aika tiheästi. Tekohengitysrahaa Porokylään ainakin työnnetään Nurmeksessa eniten.
- Anonyymi
Penan pub, penan pub!😇
- Anonyymi
Yhteiskunta voittaa!! Vois olla taas vähemmän nurmekselaisia.
- Anonyymi
porossa pähein jengi
- Anonyymi
Toivottavasti et puhu JAUHOJENGISTÄ🙄?
- Anonyymi
Ai Alkon ympärilläkö.
- Anonyymi
70 luvulla itäkaupunki otti pataan porokylän pojilta.
- Anonyymi
Kehitys keskittyy Porokylään.
- Anonyymi
Turistit pettyy, kun laskeutuvat Kuopintien suunnasta ja koukkaavat mitään sanomattomaan Porokylään, jossa ei ole muuta nähtävää kuin viina- ja muutama ruokakauppa. Apsilla vähän ruokaa mahaan ja vauhdilla kohti Kuhmoa, kun ei tiedetä, missä Nurmeksen komea ydinkeskus sijaitsee, ellei navigaattori ole päällä.
- Anonyymi
Olen noin 64-vuotias mies. Nurmeslaiset on kovia tappelemaan muistan nuoruus ajoilta. Olen tosin nykyisin eläkkeellä. Lieksalainen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1662747
- 2011997
- 711746
- 921648
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.451514Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91471- 791151
- 811060
- 951019
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes193976