Jos tapellaan, kumpi voittas?
Porokylä vs Nurmes
14
345
Vastaukset
- Anonyymi
Eräiden mielestä Porokylä vetää puoleensa. Minä tykkään Nurmeksen keskustasta vaikka se on pieni alue Nurmesta. Ja Pitkästä mäestä jossa Tokmannikin sijaitsee sekä teollisuusalueesta. Voittaisikohan Porokylä? Ei kannata tapella paras voittakoon.
- Anonyymi
Porokylässä on ilmeisesti jotakin toimintaa, kun konkurssejakin on aika tiheästi. Tekohengitysrahaa Porokylään ainakin työnnetään Nurmeksessa eniten.
- Anonyymi
Penan pub, penan pub!😇
- Anonyymi
Yhteiskunta voittaa!! Vois olla taas vähemmän nurmekselaisia.
- Anonyymi
porossa pähein jengi
- Anonyymi
Toivottavasti et puhu JAUHOJENGISTÄ🙄?
- Anonyymi
Ai Alkon ympärilläkö.
- Anonyymi
70 luvulla itäkaupunki otti pataan porokylän pojilta.
- Anonyymi
Kehitys keskittyy Porokylään.
- Anonyymi
Turistit pettyy, kun laskeutuvat Kuopintien suunnasta ja koukkaavat mitään sanomattomaan Porokylään, jossa ei ole muuta nähtävää kuin viina- ja muutama ruokakauppa. Apsilla vähän ruokaa mahaan ja vauhdilla kohti Kuhmoa, kun ei tiedetä, missä Nurmeksen komea ydinkeskus sijaitsee, ellei navigaattori ole päällä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Turistit pettyy, kun laskeutuvat Kuopintien suunnasta ja koukkaavat mitään sanomattomaan Porokylään, jossa ei ole muuta nähtävää kuin viina- ja muutama ruokakauppa. Apsilla vähän ruokaa mahaan ja vauhdilla kohti Kuhmoa, kun ei tiedetä, missä Nurmeksen komea ydinkeskus sijaitsee, ellei navigaattori ole päällä.
Kuopion suunnasta tultaessa ennen liikenneympyrää pitäisi olla iso opaste oikealla Puu-Nurmes. Samoin Kuhmosta päin tultaessa opaste vasemmalle Puu-Nurmes.
- Anonyymi
Olen noin 64-vuotias mies. Nurmeslaiset on kovia tappelemaan muistan nuoruus ajoilta. Olen tosin nykyisin eläkkeellä. Lieksalainen.
- Anonyymi
Kumpikin häviäisi ja paljon.
- Anonyymi
Jukolan toiminta oli malliesimerkki, kuinka ei pitäisi toimia, vaan tällaista pikkukylää pitäisi kehittää yhteisvoimin.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2113354Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2401673Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus971523- 921429
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461364Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1601296Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121218Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1231049Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89952Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.55882