Susanna Huovisen virkanimitys löykää mädälle
Sdp osoittaa selkärangattomuutensa ja sisäisen mädännäisyytensä Susanna Huovisen nimityksessä.
Poliittinen korruptio sotii maan lakia ja henkeä vastaan sekä nakertaa luottamusyhteiskuntaamme.
Poliittiset virkanimitykset ovat huipussaan tämän hallituksen aikana
9
132
Vastaukset
- Anonyymi
Tästä kaikestahan on yritetty kertoa, mutta kuuroille korville. Eikö ketään kiinnosta mitä maassamme tapahtuu oikeasti. Tapahtumat ovat järkyttäviä.
Kiinnostaa kiinnostaa, kerro heti mitä tapahtuu ja missä maassa ja miksi ja koska ja kenen tahdosta ? Onko kellään lainata puhdasta housuvaippaa ?
- Anonyymi
Poliittinen virkanimitys on laiton. Jäsenkirja ei ole laissa mainittu valitakriteeri.
- Anonyymi
Onks tää Huovinen joku kepulainen, kun kepujen palstalla?
- Anonyymi
Pölhöoikeistolaiset käyttävät kaatopaikkanaan.
- Anonyymi
Olisko toveria raakkuva kepulainen. Toveri huudot on kylläkin istutettu Stalin perintönä sosialisteille.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olisko toveria raakkuva kepulainen. Toveri huudot on kylläkin istutettu Stalin perintönä sosialisteille.
Tuolta kantilta on tätä hallitusta arvosteltu ennenkin, eikä aiheetta:
https://www.verkkouutiset.fi/a/te-hallituksella-ennatysmaara-avustajia-moni-tienaa-yli-10-000-e-kk/#a4381b46
https://www.is.fi/politiikka/art-2000006367925.html - Anonyymi
No kylhän noi kiäriäisietkin oli nimitellyt 15 min. ennen hallituksen loppua
- Anonyymi
Perustuslain mukaiset virkanimitysperusteet ovat taito, kyky ja koeteltu kansalaistaito. Puoluetausta on syrjivä ja lainvastainen peruste. Tämän takia poliittiset virkanimitykset ovat laittomia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2074476Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t853228Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per881767Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va131367Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181336Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20241183Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi101121Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2481119- 501118
- 511026