Poliittiset virkanimitykset ovat huipussaan tämän hallituksen aikana

Anonyymi

Susanna Huovisen virkanimitys löykää mädälle
Sdp osoittaa selkärangattomuutensa ja sisäisen mädännäisyytensä Susanna Huovisen nimityksessä.
Poliittinen korruptio sotii maan lakia ja henkeä vastaan sekä nakertaa luottamusyhteiskuntaamme.

9

154

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tästä kaikestahan on yritetty kertoa, mutta kuuroille korville. Eikö ketään kiinnosta mitä maassamme tapahtuu oikeasti. Tapahtumat ovat järkyttäviä.

      • Kiinnostaa kiinnostaa, kerro heti mitä tapahtuu ja missä maassa ja miksi ja koska ja kenen tahdosta ? Onko kellään lainata puhdasta housuvaippaa ?


    • Anonyymi

      Poliittinen virkanimitys on laiton. Jäsenkirja ei ole laissa mainittu valitakriteeri.

    • Anonyymi

      Onks tää Huovinen joku kepulainen, kun kepujen palstalla?

      • Anonyymi

        Pölhöoikeistolaiset käyttävät kaatopaikkanaan.


      • Anonyymi

        Olisko toveria raakkuva kepulainen. Toveri huudot on kylläkin istutettu Stalin perintönä sosialisteille.


      • Anonyymi

      • Anonyymi

        No kylhän noi kiäriäisietkin oli nimitellyt 15 min. ennen hallituksen loppua


    • Anonyymi

      Perustuslain mukaiset virkanimitysperusteet ovat taito, kyky ja koeteltu kansalaistaito. Puoluetausta on syrjivä ja lainvastainen peruste. Tämän takia poliittiset virkanimitykset ovat laittomia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      319
      11983
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      156
      11107
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      262
      6451
    4. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      232
      5256
    5. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      178
      3720
    6. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      174
      3568
    7. L/OVER ikuisesti minun

      Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin
      Ikävä
      53
      2563
    8. Mitä voisit miehenä tehdä?

      Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä
      Ikävä
      329
      2000
    9. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      12
      1854
    10. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      18
      1751
    Aihe