Liput ei ole menneet kaupaksi, kansaa ei kiinnosta
Tiedot Iltalehti.
Tiedot Iltalehti.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Tämä on ilon päivä 😁
Jos Armi olisi mukana, niin sitten menisin.
En ihmettele.
Taas peruutus,
Dannyn joulukuun keikka Jäähalliin ei toteudu,
ei saa lippuja kaupaksi????.
Ehkä kansa ei jaksa kuunnella, katsella kun tuo nykyiset tyttöystävänsä kaikki
estraadille näytille, eihän ne laulaa osaa.
Niitä saa katsella ihan ilmaiseksi lähes lähes päivittäin lööpeissä,
kuka nyt maksaisi lipun hintaa niiden katselusta.
Ahne pitää olla kun jaksaa heilua eläkeikäisenäkin 20 vuoden ajan. Kehuu ajaneensa liki 4 miljoonaa keikkakilometriä. Jokainen voi laskeskella ja arvioida onko väite mitenkään mahdollinen. Terveys ollut huonona jo vuosia, mutta 4 miljoonaa km ei anna armoa. 70 tkm on kerättävä tikkiin keikkamatkoilta joka vuosi. => Ei taida pitää paikkaansa. Assistentin kansa ei mitään romanttista suhdetta, paitsui että assistentti puhuu rakkaasta.
Vanha häntäheikki on vanhuuden höperö!!
Omistanut viimeisen vuosikymmenen elämästään itsensä kehumiselle. Monilla miljoonaluokan varakkailla on sama tilanne. Kavereiksi ei löydy kuin pizzaliisoja.
(= vuotiaalta on jo haudassa se oma kuulijakunta, nyky ihmisiä ei kiinnosta tuo vanha patu ja hänen Helmin ja Eerikan terästämät kemut. Uteliaisuuttaan voi joku mennä katsomaan, mutta kaannattaisi kyllä jo lopettaa, niin viimeisen viimeisen viimeiset keikkansa, ja rauhoittua, sillä jaksaminenkin voi olla kovilla näissä sembaloissa. Joka seisskasta voi lukea näistä romansseista, ja hänen pikkupiioistaan, se riittää, onkohan hänen perhettään esillä siellä kiertueen ainakin viimeisessä pisteessä, olisi ainakin aika sitten rauhoittua, ja antaa nuoremmille tilaa.
👍👍👍👍👍👍
Ei ole peruttu. Siirretty konsertti Kultsalle. Ja kyllä harmaita panttereita kiinnostaa. Nuori tyttöystävä kaappiin piiloon
Kyllä munasi musiikkineuvos itsensä vielä loppusuoralla. Aikanaan olisi varmasti arvostusta töistään saanutkin, nyt muistetaan ainoastaan pissisten kanssa pelehtiänä. Noloa! 🙈
Ketä kiinnostaa tuo vanha äijä niin paljon, että viitsii mennä keikalleen. Vanha ukko, jolla ei ole mitään uutta annettavana. Ilmeisesti vetää illat istuallaan, kun on kinttu huonossa kunnossa. Eli vanhoja kappaleitaan lallattelee, ei siis mitään showta edes tulossa. Voi voi, kannattais jo luovuttaa.
Jos sinua ei kiinnosta, jotain muuta voi kiinnostaa 💫
Edellinen Dannyn laivamatka olikin Titanicilla
Ne taitaa olla Dannyn aikalaiset niin huonossa hapessa,ettei niitä kiinnosta miehen keikat enää.
Harva kahdeksankymppinen lähtee laivalle bailaamaan ja vähänkin nuoremmilla on toiset kiinnostuksen kohteet.
Eiks Danny ole jo usean ”jäähyväiskiertueen”jo tehnyt kyllä sen jo pitäisi riittää.
Nää sen tyttikset kyllä sekoilee lavalla ihan ilman Dannyakin joten senkään takia ei tarvitsisi vaarin enää vaivautua.
Aira Samulin 86-v fanittaa. Jalka nousee koreasti, joten eipä harrasteta ikärasismia!
Saattaapi olla että suurin osa herran faneista on vanhainkodeissa
..
Ehkäpä Dannyn kannattaisi keikkaillut vanhuskodeissa.
Danny tunnetaa nykyään ainoastaan nuorten naisten hyväksikäyttäjänä. Kuka nyt tuollaista höppänää enää lähtisi katsomaan? Mokasi itsensä vanhoilla päivillään.