Mitähän sote tuo tullessaan kun nyt jo terveyspalvelut menneet ojasta allikkoon. Nyt ei ketään saa terveysasemalla kiinni tai siellä ei sitten ole ketään. Lääkärit lähteneet ja loppu henkilökunta pyyhkii hikeä osaltaan.
Sitä onnettomuus
Anonyymi
2
1000
Vastaukset
- Anonyymi
Tuleva Kiurun (SDP) sote-esitys (1.1.2023) lisää hallintoa (byrokratiaa) ja vähentää hoitohenkilökuntaa, kuten Amerikassa Obama Care.
Nykyinen hoitajien palkkakiista on vasta alkusoittoa, kun valtakunnallinen palkkojen harmonisointi alkaa: koko Suomessa hoitajille samat palkat esim. asuinkustannuksista piittaamatta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017293
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj524906- 794599
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?694370- 1324158
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️263188Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan82908- 392458
- 472397
- 2092268