Jari Kurrille on tehtävä, josta hänelle voi helposti maksaa sen 500 000 euroa.
Seuraavat 20 vuotta narripukuun pukeutunut Kurri voisi toimia Jokerien kaukalomaskottina: ennen jokaista kotimatsia Kurri-narri luistelisi kaukaloa ympäri käsiään villisti huitoen. Ja kansa lähtisi fiilikseen mukaan.
Todellinen kunniatehtävä! Aivan selvä 500 tonnin keikka ja hienoa bisnestä jokaiselle. Win-win-win!!!
Kurrista maskotti
Anonyymi
1
279
Vastaukset 1
- Anonyymi
Jari kurri on ollut Putinin maskotti jo monta vuotta, ihme että Niinistö on kaveerannut tämän maskotin kanssa.
Kenelle jäi paska Harkimoille vai Kurrille (tai todellisuudessa venäläisille)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901359
- 46738
- 20659
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit49650- 81639
- 53618
- 47591
- 50573
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o132568Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan192553