Tykkään juoda päivittäin olutta mutta maha on löysällä. mikä avuksi?
SONTA kauhean löysää kaljasta
Anonyymi
14347
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Syö välillä jotain kiinteää, niin tulee kiinteää paskaa. Olut ei näköjään sinulle sovi, joten juo janoosi vettä!
Halpis-oluen jatkuva, päivittäinen kittaaminen pistää ihan ripulille. Voit vain kaiholla muistella nuoruuttasi, kun kakka oli kiinteä.
Minä tiivistän keskikaljaani pullolla votkaa. 5 litran keskikalja annokseen sekotetaan puolen litran dry votka.
Näin kiinteästä kaljasta jopa paskakin kovettuu.
Hetkinen, onko siis kakkasi löysä vai vatsalaukku? Vai.. Onko sinulla ripulia mahassa?
Ripulia mahassa tietenkin. Sieltä paksusuolen perukoilta tekee paluuliikkeen kohti vatsalaukkua..
Mistä tuo nimitys vatsalaukkua tulee? Miten laukku liittyy asiaan?
"Fernet brancaa"!!!
Morjesta. Itselläkin oli vuosia sitten sama ongelma, mutta sain ongelmaan vastauksen edesmenneeltä sedältäni. Setäni oli sekoittanut kaljan sekaan hieman timoteinsiitepölyä ja ripaus kanelia että maku ei pahenisi niin paljoa. Saatatte luulla setääni aivan hulluksi, mutta se tepsi kyllä minuun ja vaimooni. Nimittäin siitepölyssä on sporofyytin tuottamia pikkuitiöitä, jonka ytimestä kehittyy siittiösoluja tuottava koirasgametofyytti. Tutkimme asiaa setäni kanssa monia vuosia ja teimme monia kemikaalisia tutkimuksia asiasta. Testailimme rotilla hieman ainetta ja monen epäonnistuneen yrityksen jälkeen saimme hiottua siitä täydellisen sekotelman. Olut ei maistu yhtään erilaiselle, mutta paskasi on seuraavana aamuna kuin tiilen murikoita tippuisi perseestäsi. Kannattaa testata ja kerro sitten auttoiko vai ei. Heip. Jark. O
Tästä kyllä pitäisi saada lisätietoja, jos totta eikä trollausta.
Maaseudulla laitetaan hiirulaisille tarjolle sementin ja vehnäjauhon sekoitusta.
Kyllä kiinteytyy hiirulaisten pökäleet!
Kokeile?
Vege ruokavalio saa suolen löysäksi, lihapataa ja kirkasta välillä!🥕🥕🥕
Kannattaa juoda kaljan ohella tai sijaan viiniä tai jotain väkevää. Sonta jäykistyy nopeasti eikä ole enää ripuliongelmaa. Kaljasiepoilla on ripulit housuissa, mikä on pöyristyttävää. Itse avaan pian punaviinipullon, otan yömyssyn ja kyytipojaksi konjakkimoukun. Enkä pasko housuihini.
Ei tämä ole monimutkainen asia laisinkaan. Halpis-oluet merkistä riippumatta, jos niitä juo kohtuuttomasti, niin sitten on edessä ASD:n tulevaisuus: riippuvuus ja jatkuva ripuli.
Kalliit Alkon tuotteet viisaasti nauttien ovat TÄYSIN eri asia. Mieti, joku siemaus punaviinia tai pieni viskipaukku neliskanttisesta lasista..
..aah, hitto kun olisi rikas:
https://www.youtube.com/watch?v=3tmRYUAHTKg
Täähän ketju on ihan kultakimpale. Foorumin Kulta-ajalta :D
Asd
Peräpukamiin saa apua