Sanna Marin turvallisuusriski

Anonyymi

Ihmetystä herättää valtakunnan tila. Onko kukaan oikeasti huolissaan maan turvallisuusriskeistä?
Marinin ympärillä puhutaan yksityiselämästä ja kuunnellaan marinin itkuviestejä, joilla ei ole mitään tekemistä pääministerin tehtäviin ja siihen liittyviin turvallisuusriskeihin. Pääministeri ei voi käyttäytyä edes vapaa ajalla noin holtittomasti, jossa luottamus on lähes nolla tai sitten edes turvallisuusasiantuntijat ei suomessa uskalla sanoa totuutta. Ei pääministerin puhelin voi olla jossain jos ollaan ympäripäissään. Ristiriita täytyy olla iloa elämässä ja ilon keskeltä kuvatut kuvat on niin kauheita ettei kukaan niitä halua katsoa kuten marin sanoo.

1

92

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olet oikeassa. Näin se on. Sanna jättää nyt eropyyntönsä ja hallitus hajotkoon. Täysiä idiootteja ollut ministerinä. Hyi hemmetti.
      Ketään ei kiinnosta sanna ja sen pridekulttuuri. Menköön prideen. Kyllä siellä on ura sannan biletykseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      38
      5157
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      82
      3666
    3. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      42
      3085
    4. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      61
      3005
    5. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      10
      2966
    6. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      56
      2373
    7. Miksi haluat pitää estettynä mutta täällä puhut?

      Eikö olisi parempi puhua ihan kasvotusten?
      Ikävä
      41
      1848
    8. Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!

      Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….
      Kotimaiset julkkisjuorut
      9
      1790
    9. Kiusaaja otti yhteyttä, mitä tekisit?

      Minulle kävi näin pari kk sitten. Olin aluksi todella ystävällinen. Sanoin, että olin jo unohtanut jne. Asia jäi vai
      Sinkut
      145
      1768
    10. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1731
    Aihe