Onko se sama asia ku elostelu?
Sanna Marin kaipaa ilostelua.
8
123
Vastaukset
- Anonyymi
Eikö näitä nykyään muu kiinnosta kun ilottelu ,ryyppääminen ja omie taskuje täyttäminen? Ovatko unohtaneet mitä varten on valittu kansaa edustamaan ja että niitä asioitakin pitäisi aja aja kansan etua valvoa.
- Anonyymi
Sanan ohje! Ryyppää ja rellää,niin iso sähkölasku tuntuu saatavalta!
- Anonyymi
Asiat on sotkettu .Toimet on mitättömät ja palkka kuin ruhtinaalla ja ei muuta puutu kun bilettää pitäs saada ja laskut maksattaa kansalla. Menttaliteetti näkyy toimissa. Aamupalatkin maksoi enemmän kuin työttömien päiväraha on kuukaudessa , Tuo perusturvakin on ollut rempallaan eikä sitäkään ole saatu kuntoon ,mutta ulkomaille ja ryyppäämiseen rahaa kyllä riittää.
https://yle.fi/uutiset/3-11955478
https://www.seiska.fi/Kotimaa/Nain-Sanna-Marin-biletti-kahden-viikonlopun-ajan-ensin-ryyppyjuhlat-Nasiman-kotona-sitten
https://duunitori.fi/tyoelama/paaministerin-palkka
https://www.seiska.fi/Kotimaa/Tata-tissikuvaa-Sanna-Marin-pyytaa-anteeksi-Tuollaista-kuvaa-ei-olisi-pitanyt-ottaa/1176532
- Anonyymi
Marin valitti väsymystä .
Nyt vauhdilla ilolientä juomaan ja bilettämään.- Anonyymi
Huonost on asiat jos ainu ilonlähde asuu pullossa.
- Anonyymi
Käytti naiskortin.. Tuhers itkua ja haki sääliä.. Hyvin uppos!
- Anonyymi
Vapaa elämä on ihanaa, mutta nää demarit verottaa kaiken. Six en pidä niistä.
- Anonyymi
Eivät hoida kuin omat tulot ,kansantuloista ja toimeentulosta viis. Työväenpuolue, pah. Sulkivat eläkeputken ,mikä työväenpuolue sellaista menee tekemään?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 424300
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1344067- 643716
- 873551
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans333537Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe643341- 842916
- 542835
- 252626
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142334