Iloa ja valoa ryyppäämisestä ja riekkumisesta. Niinhän se on. Ilo ilman viinaa on teeskentelyä.
Ilo ja valo
6
218
Vastaukset
- Anonyymi
Sos. Dem. päihdevalistusta nuorisolle. Kännääminen, huumeet, festareilta festareille sekoilemaan, pintaliito... Näillä opeilla ja esimerkillä Suomen tulevaisuus on lyöty lukkoon.
- Anonyymi
Kiitos Suomen pääministeri, ryyppäämällä ja bilettämällä voi kaikki huolet unohtaa!!!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kiitos Suomen pääministeri, ryyppäämällä ja bilettämällä voi kaikki huolet unohtaa!!!
Suomen valtio elättää Marinin, joten minäkin jättäydyn korvauksille ja biletän. Minäkin tarvitsen iloa ja valoa ja hauskuutta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kiitos Suomen pääministeri, ryyppäämällä ja bilettämällä voi kaikki huolet unohtaa!!!
Milloin hoitajat saavat: ILOA, VALOA, HAUSKUUTTA!!! Tehdään pitkää päivää, 2 vuoroa peräkkäin. Ei ole saatavilla sijaisia!!! Vapaapäivinä jos niitä yleensä on, EI JAKSA LÄHTEÄ MIHINKÄÄN. PITÄÄ KERÄTÄ VOIMIA ETTÄ JAKSAA TAAS PAINAA PITKÄÄ PÄIVÄÄ!!! HOITAJATKIN ON IHMISIÄ!!!
- Anonyymi
Poliisille aiheutuu suurin osa työtehtävistä kansalaisten "ilosta ja valosta"....
- Anonyymi
tuo juokale ämmä on suomalaisten ja varsinkin nuorison tien näyttäjä. Eikö viherpunikeilla ole parempaa esittää?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1686529Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1023031Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1021845Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am501575Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111290- 151228
Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m131185- 561130
"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?291093Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N751063