https://youtu.be/XeFu4-2kqK4
On se mainio peli. Ei tarvii ladata mut kulkee silti sähköllä. Automaattilataus.
On se mainio peli. Ei tarvii ladata mut kulkee silti sähköllä. Automaattilataus.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Eihän pohjalta voi olla mitään muuta suuntaa kuin ylöspäin. Toki tuntuu nyt polkevan paikallaan.
Kovin vanhan näköinen. Onko kovin vanha malli kun pitää bensalla ladata kun paremmat ladataan verkkosähköllä?
Missä lataat jos ei ole latauspaikkaa, uivelo?
Onko se halpa ajaa jos ei voi ladata?
En asu maakuopassa. Mulla on kotona sähköt.
Tuo on vuokrakasarmien ja köyhien ongelma.
Eli+75%+kansalaisista+on+sama+ongelma.
Taidat liioitella aika pahasti?
Sinä Pentti asutkin ladossa.
Eipäs kun nuukien, jotka eivät halua maksaa kerrostalon parkkiruudun tolppapaikan hintaa ja pitää autoa kadulla parkissa. Omassa taloyhtiössäni voi tilata parkkiruutuun hidaslatauspisteen ja se riittää hyvin plugarille. Kadun laitaan pysäköijät käyvät siirtelemässä autojaan kun päivällä on 4 h rajoitus.
Mutta sinne tulee sähköt.
Sellaista se on, toiset vie voiton.
Sähkö on kallista eikä lataudu automaattisesti. Kuka jaksaa tökkiä raskaita kaapeleita johonkin v-tun lataustoppiin ? Ei kukaan.
Eihän tuo hidaslatauskaapeli ole lämmityskaapelia kummempi. Etkö jaksa liikutella sellaistakaan?
Kovin olet heikkoon kuntoon päässyt, no sinun ei taida olla mahdollisuus käydä töissä jos olet noin heikko ja Kelakyyti vie asioille? Taidat olla köyhä ja katkera tuon takia kun kaikki normaali toiminta on v-tun raskasta ja vaikeaa.
Kieltämättä parantaa kuin sika juoksuaan jos pää kestää kenkiä sen 7000 rpm tauluun. Alitehoisen moottorin epävireinen parkuminen vaan kaivertuu syvälle kaaliin. Ihmisen fysikka ei vaan kestä pitkään moista kakofoniaa.
Puolikuuroille papoille jotka ajavat alinopeutta tientukkona corollan surkea suorituskyky ja valtava melu eivät ole ongelma.
Ne kyttää haukkana mittarista milloin corolla siirtyy kulkemaan "sähköllä".
Muutama päivä ennen ku luvut tulevat, hihhii!🤗
Niinpä,++56%+VW.
Hilavitkuttimia ei ole tuossa mallissa laisinkaan ja on perinteinen muhukatti vaihteisto?😱😱
Taitaa mennä tilaukseen, mulla ja muilla tuhansilla.
Eihän se Corolla mikään erikoinen julkinen olekaan, mutta kuitenkin eniten myyty. Eli hinta ja laatu kohtaavat.
Mielikuva ja ja tyhmyys kohtaa. Siitä oikeasti on kysymys.
Tuon tyhmyyden voi lieventää sanalla tietämättömyys jos tuntuu helpommalta myöntää asiat.
Kun tojon hybridin pysäköi niin tuleeko autosta jostain pikkuluukusta robotti joka kytkee automaattisesti latauskaapelin kiinni?
No mitäpä luulet? Tuleeko sulla jostain luukusta joku pikku käsi pyyhkimään ku käyt kakilla?
Tulee. Ja vaihtaa vaipat samalla.
Bensan hinnan lasku ja sähkön kallistuminen tekee itselataavasta parhaan vaihtoehdon.