Miten on mahdollista, että Matti Helimo sai junailtua Kauppiin yli 15 miljoonaa euroa maksaneen pesäpallostadionin? Missä piireissä mies vaikuttaa? Eikö tässä täyty jo talousrikoksen tunnusmerkit? Hän oli itse seuran puheenjohtaja ja aktiivinen seuratoimija ajaessaan tätä kyhäelmää kaupungin toimessaan kuin käärmettä pyssyyn. Hänen poikansa pelailee näköjään jokojokopalloa saman seuran junioreissa. Täysin käsittämätön kuvio, kun samalla kaupungissa oikeasti laajalti harrastettujen lajien (poislukien jääkiekko) olosuhteet ovat joko puutteelliset, rapistuneet tai olemattomat. Joku pienen sisäpiirin agenda tässä haisee ja pahasti, eihän tuota lajia kukaan enää edes harrasta.
Manse PP kupru
Anonyymi
2
266
Vastaukset
- Anonyymi
vanhoja sopupeli rahoja 🤣🤣🤣
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain18010842Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-8710309Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2325739Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1804574Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313056- 1713045
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin391853Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä2981438Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61280Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161204