Sanna osaa itkeä

Anonyymi

aivan aidon näköisesti. Mutta väkisin tulee epäilys, että niitä ns krokotiilin kyyneleitä ne saattavat olla. Jos Sannalta loppuu poliitikon ura, niin ei tarvitse mennä kaupan kassalle. Näyttelijäksi hän kelpaa ilman koulutustakin.

7

180

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuommoista tekstiä syntyy, kun ei ole enää minkäänlaista asiantynkääkään, jolla yrittäisi mollata Marinia.

      • Anonyymi

        Mielipide kuitenkin.


    • Anonyymi

      Ei kännissä voi mennä yleisön eteen esiintymään..

    • Anonyymi

      Huomoin arvoista on sannan kohdalla milloin hän itkee. Toisaalta kovaksi kerrottu ja päättäväiseksi, mutta itkun aiheuttaja on ilmiselvästi hänen alkoholinkäyttö, joka saa itkemään. Ne jotka ovat perillä sairaudesta nimeltä alkoholismi, niin tunnistavat helposti kaikki merkit.
      Keskustelu on paljolti, kuten alkoholistin ympärillä olevien ihmisten, siis mahdollistajien puhetta ja sairastavan puheet ikävä kyllä kuullostavat sopivan sannan suusta tuleviin puheisiin.
      Tämän kirjoituksen tehtävä ei ole mollata sannaa, vaan toivottavasti se herättää huolta hänestä. Nykytiede on kehittynyt valtavasti sairauden nimeltä alkoholismin tiimoilta ja se on yhteiskunnan tarkein haaste, että ymmärretään alkoholismi sairautena, jota thl ja monet tahot eivät tunne tajuavan.

      • Anonyymi

        Hienosti kirjoitettu. Sanna tarvitsee tosiaankin apua. Ja Suomi oikean pääministerin.


    • Anonyymi

      Näyttelijän ainesta, pääministerin ei.

      • Anonyymi

        Sanna on todellakin loistava näyttelijä. Pääministerin rooliakin hän on esittänyt välillä vallan hyvin. Hän on oikeasti manio puhumaan ja selittelemään asioita uskottavasti, vaikka puheessa ei olisi päätä ei häntää. Se uppoaa tyhmään kansaan kuin häkä ja Sannaa ihaillaan. Sehän on niin, että suurin osa kansasta, varsinkin vihreistä ja vasemmistosta, ei ymmärrä politiikasta ja yhteiskunnan asioiden hoidosta yhtään mitään. Riittää kun vakuuttavasti puhuu ja selittää. Ei sillä asiasisällöllä ole mitään väliä.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      256
      7623
    2. Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue

      Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää
      Maailman menoa
      149
      4028
    3. Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?

      Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas
      Maailman menoa
      123
      2261
    4. Olen väsynyt tähän

      En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy
      Ikävä
      26
      1747
    5. Olenko mies sinun mielestä outo?

      Saat vastata rehellisesti.
      Ikävä
      47
      1540
    6. Millasia unelmia sulla on?

      onko unelmia...?
      Ikävä
      33
      1412
    7. Minneapolisin tapauksesta hyvä video

      Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh
      Maailman menoa
      342
      1234
    8. Miksi et voi tutustua minuun irl?

      Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.
      Ikävä
      141
      1022
    9. Miten usein toivot

      Tai olet toivonut että olisimme lähekkäin vai toivotko ollenkaan?
      Ikävä
      141
      1001
    10. Tiesitkö? Uusi Bachelor on raivannut tietään määrätietoisesti somessa, myös Böckermanin ex-rakas!

      Arttu Kilpeläinen tuli julkisuuteen Pernilla Böckermanin rakkaana. Pariskunta päätyi eroon v. 2024. Ex-poliisi Kilpelä
      Suomalaiset julkkikset
      8
      993
    Aihe