Eikös ratikka tuokaan niihin lapioidut rahat tuplana takaisin?
https://www.aamulehti.fi/tampere/art-2000009028247.html
"Nysse-lippujen hinta on nousemassa viidellä prosentilla - taustalla kaupungin ensi vuoden talousarviokehyksen miljoonien eurojen alijäämä"
Tampereen rahat
11
290
Vastaukset
- Anonyymi
Nythän kaupunki joutunee seuraavaksi myymään vesilaitoksensa (aamun lehti kertoo) toki väittäen, ettei vesimaksut nouse. Ei kait tamperelaisetkaan enää voi olla niin tyhmiä, että tuon uskoisivat (siis ettei hinnat nouse)?
- Anonyymi
Jos valtuusto "uskoo" 😁
- Anonyymi
Myydään ratikka
- Anonyymi
Tuo se heti ylihuomenna rahat takaisin tuplaten
- Anonyymi
Aamusanna lehden mielestä kaikki on hyvin.
- Anonyymi
Jep ja parempaan suuntaa mennään kun tanssintaan ilmastohumppaa ja elävöitetään keskustaa ratikalla.
- Anonyymi
Kokoomus...
Suhmurit kuppaavat viimesetkin sentit! - Anonyymi
Eihän ne rahat tule tuplana takaisin muille kuin gryndereille ja muille asuntokeinottelijoille!
- Anonyymi
Sitten kun vielä tietäisi, että keneltä ne rahat niille menee.
- Anonyymi
Suhmureiden taskuista ne rahat löytyvät.
- Anonyymi
Kävi päinvastoin kuin ratikka -fanit luulivat .
Keskustan piti " elävöityä " ( ennen ratikkaa se kyllä olikin tosi elävä ) ja rahaa piti tulla saavista kaataen kaupungin kassaan , molemmat ratikan ansiosta .
Toisin kävi , kaupungin rahat loppu , joukkoliikenne vaatii joka vuosi 15 miljoonaa lisää rahaa , veroäriä jo nostettu ja keskusta täysin kuollut , autioita liiketiloja Hämppi täynnä .
Miten meni omasta mielestä ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭1364900Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät
Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa703410"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin1063286Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma422665Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa
Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.322341- 1141644
Trump asettaa Grönlannin kaappausta vastustaville Euroopan maille 10% tuontitullin
Suomi mukana näissä maissa. Myöhemmin Trump aikoo nostaa tuontitullit 25%:iin kesäkuun alusta, jos Grönlannin kaappausta3461162- 491146
- 49892
Mitä luulet mies
Olisko tämä mun mustasukkaisuus iso ongelma meidän suhteessa? Tiedän, että se ei ole hyvä asia, mutta tykkään susta niin55711