Eikös ratikka tuokaan niihin lapioidut rahat tuplana takaisin?
https://www.aamulehti.fi/tampere/art-2000009028247.html
"Nysse-lippujen hinta on nousemassa viidellä prosentilla - taustalla kaupungin ensi vuoden talousarviokehyksen miljoonien eurojen alijäämä"
Tampereen rahat
11
293
Vastaukset
- Anonyymi
Nythän kaupunki joutunee seuraavaksi myymään vesilaitoksensa (aamun lehti kertoo) toki väittäen, ettei vesimaksut nouse. Ei kait tamperelaisetkaan enää voi olla niin tyhmiä, että tuon uskoisivat (siis ettei hinnat nouse)?
- Anonyymi
Jos valtuusto "uskoo" 😁
- Anonyymi
Myydään ratikka
- Anonyymi
Tuo se heti ylihuomenna rahat takaisin tuplaten
- Anonyymi
Aamusanna lehden mielestä kaikki on hyvin.
- Anonyymi
Jep ja parempaan suuntaa mennään kun tanssintaan ilmastohumppaa ja elävöitetään keskustaa ratikalla.
- Anonyymi
Kokoomus...
Suhmurit kuppaavat viimesetkin sentit! - Anonyymi
Eihän ne rahat tule tuplana takaisin muille kuin gryndereille ja muille asuntokeinottelijoille!
- Anonyymi
Sitten kun vielä tietäisi, että keneltä ne rahat niille menee.
- Anonyymi
Suhmureiden taskuista ne rahat löytyvät.
- Anonyymi
Kävi päinvastoin kuin ratikka -fanit luulivat .
Keskustan piti " elävöityä " ( ennen ratikkaa se kyllä olikin tosi elävä ) ja rahaa piti tulla saavista kaataen kaupungin kassaan , molemmat ratikan ansiosta .
Toisin kävi , kaupungin rahat loppu , joukkoliikenne vaatii joka vuosi 15 miljoonaa lisää rahaa , veroäriä jo nostettu ja keskusta täysin kuollut , autioita liiketiloja Hämppi täynnä .
Miten meni omasta mielestä ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭1998101Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.43808Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät
Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa1033807"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin1323684Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma892981Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni1562626Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa
Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.472496- 1472152
- 711618
Miksi suorittamisesta tulee
Miksi suorittamisesta tulee hyvä fiilis? Mitä sillä paikataan? Jollekinhan se voi olla jopa terapeuttista, mutta itse a651449