Tampereen rahat

Anonyymi

11

288

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nythän kaupunki joutunee seuraavaksi myymään vesilaitoksensa (aamun lehti kertoo) toki väittäen, ettei vesimaksut nouse. Ei kait tamperelaisetkaan enää voi olla niin tyhmiä, että tuon uskoisivat (siis ettei hinnat nouse)?

      • Anonyymi

        Jos valtuusto "uskoo" 😁


      • Anonyymi

        Myydään ratikka


    • Anonyymi

      Tuo se heti ylihuomenna rahat takaisin tuplaten

    • Anonyymi

      Aamusanna lehden mielestä kaikki on hyvin.

      • Anonyymi

        Jep ja parempaan suuntaa mennään kun tanssintaan ilmastohumppaa ja elävöitetään keskustaa ratikalla.


    • Anonyymi

      Kokoomus...

      Suhmurit kuppaavat viimesetkin sentit!

    • Anonyymi

      Eihän ne rahat tule tuplana takaisin muille kuin gryndereille ja muille asuntokeinottelijoille!

      • Anonyymi

        Sitten kun vielä tietäisi, että keneltä ne rahat niille menee.


    • Anonyymi

      Suhmureiden taskuista ne rahat löytyvät.

    • Anonyymi

      Kävi päinvastoin kuin ratikka -fanit luulivat .
      Keskustan piti " elävöityä " ( ennen ratikkaa se kyllä olikin tosi elävä ) ja rahaa piti tulla saavista kaataen kaupungin kassaan , molemmat ratikan ansiosta .
      Toisin kävi , kaupungin rahat loppu , joukkoliikenne vaatii joka vuosi 15 miljoonaa lisää rahaa , veroäriä jo nostettu ja keskusta täysin kuollut , autioita liiketiloja Hämppi täynnä .
      Miten meni omasta mielestä ?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      86
      6005
    2. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      295
      5310
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      50
      3345
    4. Lopetan ikävöinnin

      Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään
      Ikävä
      10
      2896
    5. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      106
      2729
    6. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      4
      1675
    7. Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut

      Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.
      Maailman menoa
      17
      1598
    8. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      21
      1510
    9. Vihervassarit

      Vihervassarit sitä, vihervassarit tätä. Minulla on paha mt-ongelma. Se tuli lobotomian jälkioireina. Vihervassarit tät
      Maailman menoa
      32
      1459
    10. Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan

      Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei
      Ikävä
      178
      1094
    Aihe