Villisti bilettäviä yöeläjiä SDP tänään

Anonyymi

Varmaan moni muukin duunari on samoissa tunnelmissa. Ristiriita on sitäkin ilmeisempi, koska pääministeri Marin on SDPn, ikiaikaisen perinteisen työväenpuolueen puheenjohtaja ja keulakuva.

https://www.seiska.fi/Kotimaa/Taas-uusi-kohuvideo-Sanna-Marinista-paaministeri-kiehnasi-kuumasti-Sabina-Sarkan-kanssa

https://www.seiska.fi/Kotimaa/Nain-Sanna-Marin-biletti-kahden-viikonlopun-ajan-ensin-ryyppyjuhlat-Nasiman-kotona-sitten

Kuvista ei niin "haloota" ole syntynyt, kun sisäpiiri ne ottanut ja jakanut yleisön käyttöön.

Vaikka kuinka muuta toivoisi, odotukset naisten ja miesten julkisen käyttäytymisen suhteen ovat erilaisia. Tästä syystä Marin-jupakka voi johtaa siihen, että naisten pääsy ylimpiin poliittisiin johtotehtäviin vaikeutuu. Myötätunnon tavoittelu itkeskelyn avulla vain pahensi asiaa. Olisinpa väärässä.

Ihmettelen kyllä sitä, että heti lomalta palattuaan, kuuden ensimmäisen työpäivän aikana, pm ehtii käydä jhlimassa niistä neljänä iltana aamu viiteen asti bailaten? Monilla on odottamassa lomalta palattua hyvin paljon erilaisia asioita, mitkä vaativat heti työasioihin tarttumista ja luulisi niitä olevan pääministerilläkin, vaikka suuri määrä avustajia olisi hoitanutkin niistä suurimman osan, niin on niitä vielä jäänyt varmaan vielä pääministerille itselleenkin hoidettaviksi?

En ymmärrä yhtään myöskään sitä, että pääministeri ei itse ymmärrä asemansa tärkeyttä ja sen aseman vaatimaa käytöstä? Ei hän ole enää edes ikänsä puolesta mikään kovin nuori, vaan keski-ikää lähestyvä aikuinen, perheellinen vaimo ja äiti. Suomen pääministeri, mikä jo asettaa tiettyjä velvotteita kun on tuohon asemaan päässyt.

6

124

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lukijoille tiedoksi. Tuon aloituksen tekijä ei ole oikea nimimerkki Pystyyn_kuollut vaan joku feikkaaja joka on nimimerkin mukannut muotoon Pystyyn_kuolIut.

      Eron huomaa. Tämä feikkaaja on käyttänyt isoa i-kirjainta ja siitä muodostuu silloin l.

      Mikäli feikkaajalla oli oikeasti asiaa niin voin sanoa, että feikkinimerkin käyttäminen vesittää koko asian joten sitä ei edes kLukijoille tiedoksi. Tuon aloituksen tekijä ei ole oikea nimimerkki Pystyyn_kuollut vaan joku feikkaaja joka on nimimerkin mukannut muotoon Pystyyn_kuolIut.

      Eron huomaa. Tämä feikkaaja on käyttänyt isoa i-kirjainta ja siitä muodostuu silloin l.

      Mikäli feikkaajalla oli oikeasti asiaa niin voin sanoa, että feikkinimerkin käyttäminen vesittää koko asian joten sitä ei edes kannata lukea.

      Mikäli feikkaaja haluaa tuoda jotain mielestään tärkeää palstalaisetn luettavaksi niin ihan vaan uskottavuuden takia älä liiku lainavaloilla vaan kehitä ikioma nimimerkki.annata lukea.

      Mikäli feikkaaja haluaa tuoda jotain mielestään tärkeää palstalaisetn luettavaksi niin ihan vaan uskottavuuden takia älä liiku lainavaloilla vaan kehitä ikioma nimimerkki.

      • Minä tämän kirjoitin, tuli useampaan kertaan kun kohmassa kädet tärisee.


      • Anonyymi

        Anonyymi aloittaja, lue tarkemmin. Ne höppänää juksaa..


    • perk--..
      kun kädet täri vsee.

      • Ei asetu tär inä kos .,sullakaan..


      • Anonyymi
        Pankkolängvitsi kirjoitti:

        Ei asetu tär inä kos .,sullakaan..

        Mitens pirtulla..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      83
      7111
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7073
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      111
      6188
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5414
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5248
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5215
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5108
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4605
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      17
      3477
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3400
    Aihe