Kyllä Mariin vois nyt ensin itseään katsoa peiliin.PS..Suomen kansan rakastama ja Fiksuin puolue..SDP. On puolue,jota en milloinkaan ole ymmärtänyt.Tansilla ja huu haa hömpällä ei asiat korjaanu.RAHAT TYÖTY KÄYTTÖÖN.
HA,HA,HAA.Vai ei marinille kelpaa PS.
Anonyymi
10162
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ei persuja mihinkään hallitukseen. Se 2015/35000 riitti, sekä kiky, taksilaki, hallintarekisterilaki, ym.
Hyvä Sanna, äänestän demareita!
On näitä,kun eivät hyvän päälle mitään.Velaksi suheraavat,Kyllä se hymy hyytyy vielä.KUN Velat pitää maksaakkin.PS..JÄRKEVIN Puolue.
Persut ei ole fiksua nähneetkään. Tyhmä kuin persu, se pitää paikkansa.
Sinä demuretkuna muka tiedät??
Ei persut kelpaa kellekään. Se on saletti. Kuka nyt rikollisten kanssa haluaisi mihinkään.
Olisi nyt kysytty hyväksyykö PS hallitukseensa demareita.
Taitaa olla se bile Marini tyrkyllä persujen hallitukseen,.
Nyt on aika, jolloin yhdenkään puolueen ei pitäisi valikoida hallituskumppaneitaan. Uuden hallituksen muodostaminen voi tulla hyvinkin nopeasti mutta viimeistään ensi keväänä. Jos poliitikot sulkevat ennakolta pois jonkun vaihtoehdon, saattaa äänestäjät tehdä toisenlaisen päätöksen. Varsinkin SDP:n pitäisi nyt olla hyvin varovainen lausunnoissaan.
Sdp jo rampa ankka ja heikoilla hallitusta tehtäessä? Vai bilehallitusko halutaan?
Vai valtakunnan bilettäkä ei halua persuja hallitukseen? Kait ,vain bilettäjä kamuja! Ei rehellisiä työntekijöitä?