Kännykkäliike Raaheen ???

Raahessa ei ole yhtään monipuolista kännykkäkauppaa jossa olisi kohtuulliset valikoimat. Sellaisen voisi perustaa esim. kävely kadulle. Liittymä kauppiaita kyllä on. Valikoimat täällä liian suppeat.
6161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ei kivijalka liikkeet valitettavasti toimi enää. Netistä tilataan nykyään kaikki ja Oulussa voi käydä esimerkiksi Kaakkurin Verkkokaupassa katsomassa, jos haluaa puhelinta fyysisesti kokeilla ennen ostopäätöstä.

Äänestä
  • Tämä on se varjopuoli asiassa.tilataan kaikki.no se on helpompaa ja nykyaikaa.saa raahessa ihmetellä siinä ja yrittää pelastaa jotain.raahe on noin kahdenkymmenen vuoden päästä aivan autio.tehdas ajettu alas yms.saa siinä perkele tulevaisuuslautakunta miettiä.miettikää ja tehkää mitä teette huonoja valintoja joissa ei mitään järkeä.nämä lestat pilas raahen.näin on.

    Äänestä

Ette te niitä tarvitse. Menkää Ouluun.

Äänestä
  • Raahesta lähtee kaikki pois lestat yrittävät tekohengittää tätä kylää.no totuus valkenee mutta raahen kaupungin ns viisaat ei tajua missä mennään.luulevat tietävänsä.hyi helvetti

    Äänestä

Ei muuta, kuin perustamaan!

Äänestä
  • Nykyaikaa mennään täälläkin.miten helvetissä parturiliikkeitä on raahessa paljon.mistä niille riittää asiakkaita.parturi tai pitseria.joo

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Raahessa ei ole yhtään monipuolista kännykkäkauppaa jossa olisi kohtuulliset valikoimat. Sellaisen voisi perustaa esim. kävely kadulle. Liittymä kauppiaita kyllä on. Valikoimat täällä liian suppeat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu