ISanomien mukaan pääministeri lähettää piiloviestejä. VAU, mikä uutinen, kun

Anonyymi

pääministerillä ei ole mitään muuta kerrottavaa, niin iltapäivälehdistö löytää piiloviestejä pääministerin asusteista ja koruista. Pääministeri ei ole osoittanut johtajuutta eds työnjohtajan päteedyllä, joka edellyttää amatinsa osaamista. Johtajuus taas edellyttää aktiivista aloittellisuutta uusien asioiden kehittämiseksi ja ongelmien ratkaisemiseksi.

9

165

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niinpä. Naurettavia juttuja ja tyhmä ihminen esittämässä pm luukkia.

    • Anonyymi

      Pääministerin viesti on nykynuorille että örveltäminen on sallitus. Monta kymmentä vuottahan örveltämistä paheksuttiin. Kekkosen ja Karjalaisen aikaan sitä kenties ihannoitiinkin mutta niistä ajoista on kulunut 40 vuotta. Irvinen laulu, "viideltä saunaan kuudelta putkaan" oli kova hitti -60 luvulla.

      Sanalla oli hetkensä mutta hän ei osannut niitä käyttää. Naisen luonteesta kertoo paljon se että ei mennyt isänsä hautajaisiin eikä ottanut muutaman vuoden ikäistä lastaan lomamatkoilleen. PM:n homma on sen verran reissuhommaa että luulisi että on joskus kiva viettää aikaa lapsensa kanssa.

      Silti löytyy ihmisiä joiden mielestä "Sanna on ihana". Mitä tuo kertoo meistä äänestäjistä. Se kertoo tyhjyydestä joka johtaa siihen että "hummeeti" puoli pettää. Eikä mielialalääkkeet auta.

      • Anonyymi

        "Lastenkasvatuspuolueen" pääministeri viettää ennemmin aikaa festareilla pintoliitoporukoissa kännäten.
        Pääministeri on sanonut, että hänellä ei ole isää? Tuleeko sannan oma lapsi sanomaan joskus, minulla ei ole ollut äitiä minun äitini käytti vähäisen vapaansa ryyppyporukassa?


      • Anonyymi

        Ei tuo Sanna kovin empaattiselta ihmiseltä vaikuta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei tuo Sanna kovin empaattiselta ihmiseltä vaikuta.

        Sanna on nyt luokiteltu pintaliitäjäksi. Sosiaalidemokraattiset aatteet on syöty.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sanna on nyt luokiteltu pintaliitäjäksi. Sosiaalidemokraattiset aatteet on syöty.

        ”Minä otan opiksi”

        Osoita suoraselkäisyytesi ja rehtiys eroamalla tehtävistäsi, näin et pilaisi puolueesi mainetta.
        Miksi roikut edelleen pääministerinä kun osoitit, että sinusta ei ole siihen tehtävään?
        Olet mainehaitta tulevissa eduskuntavaaleissa kansanedustajaehdokkaille. Kehäkolmosen ulkopuolella olevat ehdokkaat joutuvat nyt kärsijöiksi sinun takiasi.


    • Anonyymi

      Sannan saapaskaulakorun kaupustelija on Kesärannan tissikuvassa.

    • Anonyymi

      Kuka muuten kertoi tuosta piiloviestistä IS toimittajalle vai oliko piiloviesti puhtaasti IS toimittajan oma tulkinta? Mikäli joku kertoi, niin missä mielessä kyseessä oli piiloviesti eikä puhtaasti brändäyksestä? Mikäli taas kukaan ei kertonut IS toimittajalle piiloviestistä, niin selvittikö ja tarkistiko IS toimittja Marinilta itseltään, että piiloviesti oli tulkittu oikein?

      Kyllä on typerää väkeä.

    • Anonyymi

      Mä näin tänään piiloviestin naapurin rintapielessä. Se tarkoitti, haista paska Marin. Tosin en kysynyt sitä häneltä, mutta sitä se meinasi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      209
      5828
    2. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      107
      5707
    3. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      207
      4752
    4. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      52
      4083
    5. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      68
      4017
    6. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      32
      3618
    7. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      1
      1973
    8. En koskaan tule sinulle tätä kertomaan

      Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.
      Ikävä
      38
      1633
    9. Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen

      Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?
      Ikävä
      130
      1460
    10. Kova ikävä parittelukumppania täällä korvessa

      Mutta muuten kyllä on rauhallista.
      Ikävä
      29
      1179
    Aihe