Jotta paikka ei jää epäselväksi, varmaan samaa apinointia muuallakin suomessa.
Parkkeeraat tien ulkopuolelle manskulla, mihin niitä hätävilkkuja siinä tarviit?
Arvaa miltä se näyttää kun näen vain sun auton vasemmanpuolen vilkkujen vilkkuvan! Olet lähdössä kai liikenteen kun vilkku vilkkuu vasemmalle..
Kyllä ne lappuliisat sut pongaa ilman niitä hätävilkkujakin.
Hätävilkkujen tarkoitus Helsingissä Mannerheimintiellä
5
125
Vastaukset
- Anonyymi
Niiden logiikka on sellainen, että kun pysäköi ihan päin helvettiä, niin sitten hätävilkut jotenkin maagisesti poistaa kaikki sen perspysäköinnin haitat, eikä koko autoa oikeastaan edes näy. Nerokasta!
- Anonyymi
Kuskit luulevat harhauttavansa lappuliisoja että vilkut päällä luulisivat auton hajonneen. Ei mene läpi, maksulappu tulee.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuskit luulevat harhauttavansa lappuliisoja että vilkut päällä luulisivat auton hajonneen. Ei mene läpi, maksulappu tulee.
Tulisikin. On vaan todella harvinaista, että siihen puututaan.
- Anonyymi
Se varoittaa, että ollaan idioottiparkissa joka purkautuu pian.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun634591KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1643522Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?642893- 1492841
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492684- 241923
- 241801
- 301656
- 1741630
- 421342