Sähköpula iskee ensitalvena

Ja sähkön käyttöön on tulossa rajoituksia. Niin on se vaan sitten PIRUN viisas järki homma pistää tuo Haapaveden 156MW turvevoimala JÄTELAVALLE, Eläköön Vihervasemmiston Poliittinen Älymystö.
4147
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mites käy haapavetisen jääkiekkoilun nyt ku ei oo Eskon rakentama sähkönsäästöhalli käytössä? Taitaa olla Haukiputaan tie ja ensitalvi pelataan ulkojäillä!

Äänestä

Kun näitä ilmastonmuutoksia seuraa pitäisi tyhmemmänkin huomata mihin ollaan menossa. Kohta koko Eurooppa on kuivumassa pulaa tulee olemaan vedestä ja ruuasta. Persuthan vieläkin puhuu ilmastohömpästä, mutta totuus on toista.

Kannattaisi kuunnella toisella korvalla mitä Vihreät sanovat heidän kannattajansa on pitkälle koulutettua jotka perustaa ajatuksensa tutkimustietoon. Ajatelkaa miten maapallon luonnonvarat on pilattu muutamassa vuosikymmenessä jos sama jatkuu tuho on edessä.

Äänestä
  • Todellinen ongelma on maailman liian suuri väestömäärä, joka edelleen kasvaa Suomen asukasluvun verran aina kolmessa viikossa!

    Suomi kelpaa esimerkiksi ja tavoitteeksi koko maailmalle! Meillä on sopivasti väestöä pinta-alaan nähden sekä riitävästi myös omaa energiaa ja raaka-aineita.

    Suomen vihreät tuhoa tulevaisuutemme, kun kulkevat EU:ssa ja maailmalla vaatimassa meille aina suurempia veroja ja rangaistuksia, joille ei ole vähäisimpiäkään asiaperusteita!!!

    Äänestä

  • Totta puhut!Kyllä Ville Niinistö ja Satu Hassi tietävät kaikessa Suuressa Viisaudessaan,kuinka meidän tulee elää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ja sähkön käyttöön on tulossa rajoituksia. Niin on se vaan sitten PIRUN viisas järki homma pistää tuo Haapaveden 156MW turvevoimala JÄTELAVALLE, Eläköön Vihervasemmiston Poliittinen Älymystö.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu