Keskustapuolue/bile-Sanna?

Anonyymi

Eikö puolueemme reagoi millään muotoa jotta pääministeri vaihdetaan? Hyssyttelylinja tulee vaikuttamaan kielteisesti myös keskustapuolueen kannatukseen vaaleissa. Mitä pitemmälle aika kuluu, sen huonompi juttu.

11

134

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Itse keskustalaisena vaikuttajana olen sitä mieltä, ettei keskustalaisten ole mitään syytä olla pääministerin ajojahdin takana.

      Onhan se selvää, että paras poliitinen vaikuttamismahdollisuus Keskustalle on juuri hallituksessa. Mitään extra-hyötyä ei Keskustalle olisi siitä, että sellaisella syyllä kuin nyt ilmeisesti jotkut harvat fanaatikot haluaisivat, sillä, että pääministeri on vapaa-aikanaan juhlinut, ei Keskustalle näillä kannatusluvuilla olisi.

      Hallituksesta irtaututuminen ja uudet vaalit eivät olisi Keskustalle hyödyksi.

      Koko maan onni on, että nykyinen hallituspohja jatkaa.

    • Keskusta jatkaa, vaikka hammasta purren.
      Maakuntahallinto viedään loppuun, ei nyt jätetä kesken kun se jo vaiheessa että on valmis. Kyllä Yliväpeli Orhonenkin on toisaalta aloittajan kannalla, kuin myös vastaajan kannalla. Nyt jo hallitustaipaleella ollaan loppusuoralla, sikäli ei muutenkaan ole jättää hallitusta. kesksuta vielä ajaa SDPtukenana energiaa lisää omavaraisuutta, joka pakko tehdä, siinä vihreät haluaisi yhä kurjistaa, sekin yksi syy kekustan jatkoon. Meillä tulee muutenhuutava pula lämmöstä ja sähköstä talvella jos kei vähän kohenneta, mitä kohennettavissa on mm Fortumin iso kivihiililaitos laittaa tulille, kuin turpeellekkin jokin parempi ohjelma, jotta tekijöitä saadaan kesiksi sinnekkin. Helsingin hiiltä ei voi lopettaa, saattaa mennä jopa vuosikymmeniä hiili pääasiallisena polttoaineena. Helsingin Helenin voimalaitoksissa myös sähköntuotantoa. Nyt tarvitaan osaamista, ei vihreää ideologiaa.
      SDP:n varmaan päivittää puheenjohtajansa parempaan, kun asiat tulevaisuudessa on paljon energian ympärillä, ei kalliissa vihreässä siirtymässä, jolla jo tullut hintaa erilaskelmissa miljardi. mm kesksuta ajaa turvepeltojen viljelemistä, ei joutomaaksi vihreitten vaatimuksesta, maailmalla on suuri nälkä, ja omassa maassakin on vailinkia, vaikka viljan suhteen ollaan liki omavaraisia. Kotimaan puhdas ruoka aina vie voiton kuluttajissa.


      Uusi aika, uudet askeleet, kun Venäjä ei tukena energiassa. Edetään nousevin hinnoin muutenkin, inflaatio nousee siihen malliin.

    • Anonyymi

      Persu höpisee kepulaisena. Voi kilin kellit.

    • Anonyymi

      Ei hallitus hajoa jos pääministeri vaihtuu. Rinne joutui vaihtoon kun puolusti Postin työntekijöitä. Kepu oli siinä taustapiruna. Siksi kepu on nyt suu supussa.

      • Anonyymi

        Marinin trolliarmeija taas sensuroimassa keskustelua.
        Tämä trolliarmeijan toiminta osoittaa kuinka vaarallisia sossut ovat valtaan päästessään. Kansalaisten vapaa keskustelu estetään.
        Sossujen paskakasaan ei tosiaan kannata edes kepillä koskea.


    • Anonyymi

      Persu ei muista kun Sipilän porvarihallituksessa perussuomalaiset repesivät kahtia ja kyhättiin eduskuntaan sininen uni, joista ministeriaitioon peräti viisi nukkujaa.

      Eikä silloinkaa hallitusheittänyt kuperkeikkaa.
      Miten sitten siihen kun pääministeri tanssii iltasella, ollessaan vapaalla?
      Olis Soinikin mennyt tanssiin, Tähtien Kanssa.

      • Anonyymi

        Marin ei ollut vapaalla riehuessaan jauhojengin kanssa Kesärannassa vaan oli keskeyttänyt lomansa ja töissä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Marin ei ollut vapaalla riehuessaan jauhojengin kanssa Kesärannassa vaan oli keskeyttänyt lomansa ja töissä.

        Pölhöpopulistia jyrsii yhä edelleen kuin pientä oravaa, kun likasankokampanja meni täysin perseelleen?


    • Anonyymi

      Näin on näreet.

      • Anonyymi

        Pankolla tuulee.....


    • Anonyymi

      Bile-Sannalla on nainen jonka kanssa kuhertelee.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lopetin kokonaan ravintoloissa ruokailun ja juomisen

      Ravintoloissa hinnat ovat aivan naurettava korkealla. Alkoholin juomisessa ravintoloissa ei ole senkään vertaa järkeä.
      Maailman menoa
      191
      2969
    2. Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä

      Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin
      Rovaniemi
      23
      2440
    3. Mari Rantanen eroa! Lausunnot vapun pahoinpitelystä ovat järkyttäviä!

      Poliisiministerin, eli sisäministeri Mari Rantasen on syytä erota!
      Maailman menoa
      160
      1163
    4. kukaan ei pakota kasteeseen..

      Kommentointi estetty, joten kommentoin tähän.Kukaan ei pakota pakkokasteesta puhuvaa kastamaan lastansa.Noloa edes ehdot
      Kaste
      400
      1125
    5. Mitä ikävöit eniten

      kaivatussasi? 🫶
      Ikävä
      69
      1080
    6. Anabaptismin kirous

      Uudestikastetut lahkolaiset joutuvat valheen kierteeseen. He joutuvat herjaamaan lapsena saamaanssa kastetta nimeen Isä
      Kaste
      417
      1022
    7. Kai odotan että

      Juokset vielä perässäni
      Ikävä
      67
      948
    8. Kerrohan T miehelle yksi syy

      Miksi hänen tulisi kaivata sinua?
      Ikävä
      115
      914
    9. Pelolla pakottaminen

      Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha
      Kaste
      624
      836
    10. Rakas, haluan sut niin hulluna kuin olet, tiedän jo sun pakkomielteet ja muut jutut, ihana naiseni

      Kunhan et minun takia satuta itseäsi tai muita, minulla nyt ole niin väliä. Rakas mä ymmärrän ja näen kaiken, sun suure
      Ikävä
      48
      804
    Aihe