Keskustapuolue/bile-Sanna?

Anonyymi

Eikö puolueemme reagoi millään muotoa jotta pääministeri vaihdetaan? Hyssyttelylinja tulee vaikuttamaan kielteisesti myös keskustapuolueen kannatukseen vaaleissa. Mitä pitemmälle aika kuluu, sen huonompi juttu.

11

125

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Itse keskustalaisena vaikuttajana olen sitä mieltä, ettei keskustalaisten ole mitään syytä olla pääministerin ajojahdin takana.

      Onhan se selvää, että paras poliitinen vaikuttamismahdollisuus Keskustalle on juuri hallituksessa. Mitään extra-hyötyä ei Keskustalle olisi siitä, että sellaisella syyllä kuin nyt ilmeisesti jotkut harvat fanaatikot haluaisivat, sillä, että pääministeri on vapaa-aikanaan juhlinut, ei Keskustalle näillä kannatusluvuilla olisi.

      Hallituksesta irtaututuminen ja uudet vaalit eivät olisi Keskustalle hyödyksi.

      Koko maan onni on, että nykyinen hallituspohja jatkaa.

    • Keskusta jatkaa, vaikka hammasta purren.
      Maakuntahallinto viedään loppuun, ei nyt jätetä kesken kun se jo vaiheessa että on valmis. Kyllä Yliväpeli Orhonenkin on toisaalta aloittajan kannalla, kuin myös vastaajan kannalla. Nyt jo hallitustaipaleella ollaan loppusuoralla, sikäli ei muutenkaan ole jättää hallitusta. kesksuta vielä ajaa SDPtukenana energiaa lisää omavaraisuutta, joka pakko tehdä, siinä vihreät haluaisi yhä kurjistaa, sekin yksi syy kekustan jatkoon. Meillä tulee muutenhuutava pula lämmöstä ja sähköstä talvella jos kei vähän kohenneta, mitä kohennettavissa on mm Fortumin iso kivihiililaitos laittaa tulille, kuin turpeellekkin jokin parempi ohjelma, jotta tekijöitä saadaan kesiksi sinnekkin. Helsingin hiiltä ei voi lopettaa, saattaa mennä jopa vuosikymmeniä hiili pääasiallisena polttoaineena. Helsingin Helenin voimalaitoksissa myös sähköntuotantoa. Nyt tarvitaan osaamista, ei vihreää ideologiaa.
      SDP:n varmaan päivittää puheenjohtajansa parempaan, kun asiat tulevaisuudessa on paljon energian ympärillä, ei kalliissa vihreässä siirtymässä, jolla jo tullut hintaa erilaskelmissa miljardi. mm kesksuta ajaa turvepeltojen viljelemistä, ei joutomaaksi vihreitten vaatimuksesta, maailmalla on suuri nälkä, ja omassa maassakin on vailinkia, vaikka viljan suhteen ollaan liki omavaraisia. Kotimaan puhdas ruoka aina vie voiton kuluttajissa.


      Uusi aika, uudet askeleet, kun Venäjä ei tukena energiassa. Edetään nousevin hinnoin muutenkin, inflaatio nousee siihen malliin.

    • Anonyymi

      Persu höpisee kepulaisena. Voi kilin kellit.

    • Anonyymi

      Ei hallitus hajoa jos pääministeri vaihtuu. Rinne joutui vaihtoon kun puolusti Postin työntekijöitä. Kepu oli siinä taustapiruna. Siksi kepu on nyt suu supussa.

      • Anonyymi

        Marinin trolliarmeija taas sensuroimassa keskustelua.
        Tämä trolliarmeijan toiminta osoittaa kuinka vaarallisia sossut ovat valtaan päästessään. Kansalaisten vapaa keskustelu estetään.
        Sossujen paskakasaan ei tosiaan kannata edes kepillä koskea.


    • Anonyymi

      Persu ei muista kun Sipilän porvarihallituksessa perussuomalaiset repesivät kahtia ja kyhättiin eduskuntaan sininen uni, joista ministeriaitioon peräti viisi nukkujaa.

      Eikä silloinkaa hallitusheittänyt kuperkeikkaa.
      Miten sitten siihen kun pääministeri tanssii iltasella, ollessaan vapaalla?
      Olis Soinikin mennyt tanssiin, Tähtien Kanssa.

      • Anonyymi

        Marin ei ollut vapaalla riehuessaan jauhojengin kanssa Kesärannassa vaan oli keskeyttänyt lomansa ja töissä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Marin ei ollut vapaalla riehuessaan jauhojengin kanssa Kesärannassa vaan oli keskeyttänyt lomansa ja töissä.

        Pölhöpopulistia jyrsii yhä edelleen kuin pientä oravaa, kun likasankokampanja meni täysin perseelleen?


    • Anonyymi

      Näin on näreet.

      • Anonyymi

        Pankolla tuulee.....


    • Anonyymi

      Bile-Sannalla on nainen jonka kanssa kuhertelee.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä

      Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh
      Maailman menoa
      41
      3173
    2. Miksi aina pitää kilpailla parhaudesta?

      Mua ärsyttää se, että kaikki kilpailut ja visailut keskittyvöt aina siihen, kuka on paras missäkin. Tänäkin aamuna tuli
      Sinkut
      70
      2529
    3. Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt

      Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit
      Maailman menoa
      60
      2339
    4. Mitä muutoksia tekisit

      kaivatullesi? Miten on? Muista olla REHELLINEN 📸
      Ikävä
      94
      2204
    5. Luterilaisen kirkon koko kastekaava on väärä

      Uudessa testamentissa on kaksi täysin ristiriidassa olevaa kastekäskyä Matt 28:19 ja Ap. t. 2:38. Matteuksen evankeluimi
      Kaste
      41
      1964
    6. Kerro minulle

      Miksi teit niinkuin teit? Miksi kielsit tunteesi minua kohtaan. Miksi et halunnut että tiedän oikeasti mitä tunnet. Etkö
      Ikävä
      66
      1615
    7. Seksuaalinen ahdistelu, naisten vähättely ja törkeä käytös naisia kohtaan kukkii rakennustyömailla

      Tällainen lienee ihan tavallisista kaikilla "äijävaltaisilla" työpaikoilla. Kaikki miesvaltaiset alat eivät ole toksise
      Maailman menoa
      129
      1567
    8. Miten Yxäri iskettiin?

      Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j
      Sinkut
      170
      1515
    9. Rakkaalle J miehelle.

      Hitto mulla on sua ikävä. Haluisin heti nyt tulla sun syliin ja suudella sua.ja, ja ja... Hirveä ikävä.
      Ikävä
      89
      1495
    10. Kristinuskossa Isän ja Pojan ja Pyhän Hengen nimessä

      Jeesuksen kehoitus kastamiseksi Isän ja Pojan ja PH:n nimeen. Matt 28:19: "Menkää siis ja tehkää kaikki kansat minun
      Kaste
      378
      1445
    Aihe