Eikö puolueemme reagoi millään muotoa jotta pääministeri vaihdetaan? Hyssyttelylinja tulee vaikuttamaan kielteisesti myös keskustapuolueen kannatukseen vaaleissa. Mitä pitemmälle aika kuluu, sen huonompi juttu.
Keskustapuolue/bile-Sanna?
11
71
Vastaukset
- Anonyymi
Itse keskustalaisena vaikuttajana olen sitä mieltä, ettei keskustalaisten ole mitään syytä olla pääministerin ajojahdin takana.
Onhan se selvää, että paras poliitinen vaikuttamismahdollisuus Keskustalle on juuri hallituksessa. Mitään extra-hyötyä ei Keskustalle olisi siitä, että sellaisella syyllä kuin nyt ilmeisesti jotkut harvat fanaatikot haluaisivat, sillä, että pääministeri on vapaa-aikanaan juhlinut, ei Keskustalle näillä kannatusluvuilla olisi.
Hallituksesta irtaututuminen ja uudet vaalit eivät olisi Keskustalle hyödyksi.
Koko maan onni on, että nykyinen hallituspohja jatkaa. Keskusta jatkaa, vaikka hammasta purren.
Maakuntahallinto viedään loppuun, ei nyt jätetä kesken kun se jo vaiheessa että on valmis. Kyllä Yliväpeli Orhonenkin on toisaalta aloittajan kannalla, kuin myös vastaajan kannalla. Nyt jo hallitustaipaleella ollaan loppusuoralla, sikäli ei muutenkaan ole jättää hallitusta. kesksuta vielä ajaa SDPtukenana energiaa lisää omavaraisuutta, joka pakko tehdä, siinä vihreät haluaisi yhä kurjistaa, sekin yksi syy kekustan jatkoon. Meillä tulee muutenhuutava pula lämmöstä ja sähköstä talvella jos kei vähän kohenneta, mitä kohennettavissa on mm Fortumin iso kivihiililaitos laittaa tulille, kuin turpeellekkin jokin parempi ohjelma, jotta tekijöitä saadaan kesiksi sinnekkin. Helsingin hiiltä ei voi lopettaa, saattaa mennä jopa vuosikymmeniä hiili pääasiallisena polttoaineena. Helsingin Helenin voimalaitoksissa myös sähköntuotantoa. Nyt tarvitaan osaamista, ei vihreää ideologiaa.
SDP:n varmaan päivittää puheenjohtajansa parempaan, kun asiat tulevaisuudessa on paljon energian ympärillä, ei kalliissa vihreässä siirtymässä, jolla jo tullut hintaa erilaskelmissa miljardi. mm kesksuta ajaa turvepeltojen viljelemistä, ei joutomaaksi vihreitten vaatimuksesta, maailmalla on suuri nälkä, ja omassa maassakin on vailinkia, vaikka viljan suhteen ollaan liki omavaraisia. Kotimaan puhdas ruoka aina vie voiton kuluttajissa.
Uusi aika, uudet askeleet, kun Venäjä ei tukena energiassa. Edetään nousevin hinnoin muutenkin, inflaatio nousee siihen malliin.- Anonyymi
Persu höpisee kepulaisena. Voi kilin kellit.
- Anonyymi
Ei hallitus hajoa jos pääministeri vaihtuu. Rinne joutui vaihtoon kun puolusti Postin työntekijöitä. Kepu oli siinä taustapiruna. Siksi kepu on nyt suu supussa.
- Anonyymi
Marinin trolliarmeija taas sensuroimassa keskustelua.
Tämä trolliarmeijan toiminta osoittaa kuinka vaarallisia sossut ovat valtaan päästessään. Kansalaisten vapaa keskustelu estetään.
Sossujen paskakasaan ei tosiaan kannata edes kepillä koskea.
- Anonyymi
Persu ei muista kun Sipilän porvarihallituksessa perussuomalaiset repesivät kahtia ja kyhättiin eduskuntaan sininen uni, joista ministeriaitioon peräti viisi nukkujaa.
Eikä silloinkaa hallitusheittänyt kuperkeikkaa.
Miten sitten siihen kun pääministeri tanssii iltasella, ollessaan vapaalla?
Olis Soinikin mennyt tanssiin, Tähtien Kanssa.- Anonyymi
Marin ei ollut vapaalla riehuessaan jauhojengin kanssa Kesärannassa vaan oli keskeyttänyt lomansa ja töissä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Marin ei ollut vapaalla riehuessaan jauhojengin kanssa Kesärannassa vaan oli keskeyttänyt lomansa ja töissä.
Pölhöpopulistia jyrsii yhä edelleen kuin pientä oravaa, kun likasankokampanja meni täysin perseelleen?
- Anonyymi
Näin on näreet.
- Anonyymi
Pankolla tuulee.....
- Anonyymi
Bile-Sannalla on nainen jonka kanssa kuhertelee.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 753597
- 622694
- 812637
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.582418Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1922353Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2572184- 431922
- 441769
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t151491EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1491418