Vessapaperi uhkaa loppua, mutta ei Oulussa

Onneksi Oulussa ilmestyvät Mun Oulu ja Rahan tervehdys ilmaisjakelut.
375
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Lehtikassi odottaa roskiksiin vientiä ovipielessää. Molemmat aviisit löytävät jo kättelyssä paikkansa lukemattomina. Varsinkin Rauhan tervehdys haisee valmiiksi kuin petrooli suulunkussa.

Äänestä

Entäs Päivämies.

Äänestä

Mina silti kaki uimarantan ja pese pepu rantavesi, ei poista nyt minun konenti.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Onneksi Oulussa ilmestyvät Mun Oulu ja Rahan tervehdys ilmaisjakelut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu