Poikaystävän eksä täydellinen

Tuntuuko kenestäkään muusta, että poikaystävän eksä on täydellinen? Kaunis, viisas, hyvä opiskelupaikka, hyvä osa-aikainen työ, tulee juttuun kaikkien kanssa, kivat vaatteet, hyvä kämppä, kivoja harrastuksia???? En vaan voi sille mitään, että itsetunto on välillä todella alhaalla..
72676
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Toisaalta vaikka se olisi kuinka täydellinen tahansa noin cv:llä, niin ei se välttämättä ole henkilökemioiden suhteen paras mahdollinen sun poikaystävälle. Nehän erosi jo.

Äänestä

kaikki pinnallisia asioita joita kelaat..olet siis pinnallinen.. ei noilla ole mitään merkitystä jos tyyppi rakastaa sua.

Äänestä
  • Joo totta eihän noilla ole merkitystä mutta silti asia vaivaa todella. Asiaa ei helpota se, että poikaystäväni taas on enemmänkin paljastunut hulttioksi ja ehkä on alkanut pelottamaan, että tuo toinen tyttö on ymmärtänyt pojan ulkokuoren aikaisemmin...No joo. Mutta etsin vain kohtalotovereita, en välttämättä ohjeita sillä tiedän että asialla ei periatteessa ole merkitystä!

    Äänestä

  • alkuper. kirjoitti:

    Joo totta eihän noilla ole merkitystä mutta silti asia vaivaa todella. Asiaa ei helpota se, että poikaystäväni taas on enemmänkin paljastunut hulttioksi ja ehkä on alkanut pelottamaan, että tuo toinen tyttö on ymmärtänyt pojan ulkokuoren aikaisemmin...No joo. Mutta etsin vain kohtalotovereita, en välttämättä ohjeita sillä tiedän että asialla ei periatteessa ole merkitystä!

    minun mieheni puhuu koko ajan exästään, ja vihjaa kuinka täydellinen hän on..Paranoid? mutta ei haukalta tunnu..

    Äänestä

  • Elli kirjoitti:

    minun mieheni puhuu koko ajan exästään, ja vihjaa kuinka täydellinen hän on..Paranoid? mutta ei haukalta tunnu..

    joka pitää välit eksiinsä kunnossa. Pitää aina olla joku varalla, ettei koskaan tarvitse olla yksin.

    Äänestä

Juu, täällä on yks, josta tuntuu samalta kuin sulla...

Ei mua ehkä eniten se pitkäaikainen eksä "inhota" vaan ehkäpä enemmän ne lyhyemmät suhteet ennen mua. Tuntuu, et ne on jotain prinsessoja.

Ja mullakin aina sillon tällön itsetunto on aika pohjamudissa, kun alan vertailemaan itseäni niihin. Kuullostaa ehkä kovinkin pinnalliselta, mutta mun omassa päässäni ne on välillä aika isojakin juttuja ja haluaisin todellakin unohtaa ne!

Äänestä
  • jätä se. itsetuntosi ei tule kohoamaan tuon suhteen aikana, vaan tulet päivästä toiseen miettimään noita asioita. kun vapaudut suhteesta tajuat kuinka mahtav oletkaan! ;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Marie_82 kirjoitti:

Tuntuuko kenestäkään muusta, että poikaystävän eksä on täydellinen? Kaunis, viisas, hyvä opiskelupaikka, hyvä osa-aikainen työ, tulee juttuun kaikkien kanssa, kivat vaatteet, hyvä kämppä, kivoja harrastuksia???? En vaan voi sille mitään, että itsetunto on välillä todella alhaalla..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu