Keskustapoliitikko tuomittiin talousrikoksista

Anonyymi

Korvattavaa noin 30 miljoonaa euroa.
Keskustataustaisen nuorisosäätiön toimissa tuli kavallusta, veropetosta ja syyte väärennöksestä.
Tällaista löytyy siis keskustapuolueen riveistä.
Pientä on Perussuomalaisten nakkikoppijono riitelyt pikkupäissään ja suunrepimiset tällaiseen oikeaan mega luokan rikollisuuteen verrattuna. Silri aina ennen vaaleja media lähtee nostattelemaan esille tilastoja näistä nakkikoppirähinöistä ja muusta mitättömästä rikkeestä, jolla koittaa luoda mielikuvaa Perussuomalaisista rikollisina.
Miettikääpä mittasuhteita?
Entäs se mittava kukkarekoilla levitetty miljoonien huumebisnes, josta on julkisuudessa syytetty myöskin erään kaupungin kepuvaltuutettua?
Kyllä se örveltäminen ja vakava rikollisuus löytyy ihan eri suunnalta kuin Perussuomalaisista.
Kermapiirit esittää olevansa muita parempia ihmisiä. Moni kakku päältää kaunis, mutta totuus on ihan muuta.
Suomesta pitää kitkeä pois kaikki korruptio ja hyvävelikytkökset . Toimittajat, tehkää työnne vallan vahtikoirina.
Suomessa tarvitaan kovasti riippumatonta tutkivaa journalismia.
Nyt jäi tämä nuorisosäätiössä toiminut rikollinen kiinni. Hyvä homma.

9

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Persuilla on riveissä raiskaaja Matti Putkonen.

      • Anonyymi

        Joka oli SDP, kun tuo tapahtui jos tapahtui..


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Joka oli SDP, kun tuo tapahtui jos tapahtui..

        Sen jälkeen ei kelvannut demareille, mutta naisia vihaaville persuille oli mieluisa. "Olet yksi meistä."


    • Anonyymi

      Kepu pettää aina. #Turve

    • Anonyymi

      Ja liittyy miten paikalliseen politikointiin?

    • Anonyymi

      Samaa suhmurointia eri mittasuhteet vain täällä meillä, koitappa muistella.

      • Anonyymi

        Jotkut jopa varastavat koululta laitteita.


    • Anonyymi

      Siinä on lievästi sanottuna varsinainen rötösherra! Olihan siinäkin rosvoudessa aiemmin lukuisia muita vieläkin huipulla olevia hänen puoluekavereita, mutta tämähän on sitä tehokkuutta ja”kokonaisedun” mukaista, että vain yksi pannaan häkkiin. Niin eikä tule valtiolle kalliita vankien”hoitokuluja” niin paljon.

      Tämäkin osoittaa, että huonossa kontrollissa yhteisiä rahojamme pidetään!

      • Anonyymi

        Miten nyt nöyttäytyy Lipposen ja Heinäluoman saamat konsulttipalkat, erottäin suuret summat, Venäjältä kaasubisnesasioissa.
        Lipponen ja Heinäluoma elävät leveästi. Suomalaisten leipä kapenee ja osalla sitä ei ole ollenkaan.
        Voisi journalistit tuoda esille tätä asiaa.
        Halla-Aho tv:n keskusteluohkelmassa toi esille tätä vaaraa mikä syntyy siitä, että Venäjä on hakenut vipuvartta energia vaikuttamiseen tällä kaasuputkella. Siinä Heinäluoma hirnui miten nyt mentiin asiattomuuksiin.
        Hys hys on kenen etu?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      151
      10974
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5240
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2453
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      30
      2143
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1721
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1574
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      30
      1251
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1186
    9. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      92
      935
    10. TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.

      Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o
      Hindulaisuus
      317
      892
    Aihe