Suamslasset

Anonyymi

Hölmöt suamsalaset maksaa veroja maksuja 80#% ymmärtämättä saamatta mitään Ei koulu maksa kun 5% veroilla saa Byrokratiaa koko Elämän.

1

301

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Byrokratiaa rupee olemaan kaikkialla yhteiskunnassa kuin sieniä sateella.
      Kunnan tasolla sitä on etenkin kun kunnanvaltuustoa pyörittää kaiken maailman tyhjän toimittajat juomassa kahvia päivät pitkät ja kansalaiset saavat kärsiä heikoista päätöksistä kunnissa.
      Julkinen sektori on niin liemessä tällä hetkellä että tällä menolla on tulossa vaikeat ajat ihmisille ja AY-Liikkeet tulevat lakkoilemaan vaikeiden aikojen aikana.
      Kasarin ajan hyvinvointi aika on vain enää kaukainen muisto. 1990 oli viimeinen vuosi ennen massatyöttömyyden tuloa osaksi yhteiskuntaa ysärin laman seurauksena.
      Verotus on liian aggressiivista veronmaksajia kohtaan jolla valtio harjoittaa valtio- kapitalismia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      25
      1171
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      56
      1140
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      519
      858
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      50
      844
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      46
      755
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      679
    7. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      63
      633
    8. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      626
    9. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      182
      619
    10. Mitä haluaisit kysyä tänään

      Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
      Ikävä
      53
      603
    Aihe