Hölmöt suamsalaset maksaa veroja maksuja 80#% ymmärtämättä saamatta mitään Ei koulu maksa kun 5% veroilla saa Byrokratiaa koko Elämän.
Suamslasset
1
245
Vastaukset
- Anonyymi
Byrokratiaa rupee olemaan kaikkialla yhteiskunnassa kuin sieniä sateella.
Kunnan tasolla sitä on etenkin kun kunnanvaltuustoa pyörittää kaiken maailman tyhjän toimittajat juomassa kahvia päivät pitkät ja kansalaiset saavat kärsiä heikoista päätöksistä kunnissa.
Julkinen sektori on niin liemessä tällä hetkellä että tällä menolla on tulossa vaikeat ajat ihmisille ja AY-Liikkeet tulevat lakkoilemaan vaikeiden aikojen aikana.
Kasarin ajan hyvinvointi aika on vain enää kaukainen muisto. 1990 oli viimeinen vuosi ennen massatyöttömyyden tuloa osaksi yhteiskuntaa ysärin laman seurauksena.
Verotus on liian aggressiivista veronmaksajia kohtaan jolla valtio harjoittaa valtio- kapitalismia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me, Suomen kansa, vaadimme Riikka Purran eroa ministerin tehtävästä
Riikka Purra on toistuvalla valehtelullaan osoittanut olevansa epärehellinen henkilö. Perustuslain kohdassa 60 § edell1917649Hotelli Kainuu konkurssiin
Vasta laajenivat Eskobarilla ja nyt näin https://www.kainuunsanomat.fi/artikkeli/hotelli-kainuu-hakeutunut-konkurssiin1092827Rikkaiden ja yritysten veroaleen ei ole varaa
Ei pieni Suomi pysty elättämään vanhenevaa väestöä nykyisellä veroasteella. Ainakin 5-prosenttiyksikköä pitää kokonaisve782792"Minua ei kiinnosta opiskelu eikä töissä käyminen"
Voiko lausunnosta päätellä lainkaan mikä puolue saattaisi ajaa tuollaisen kansalaisen elämäntavan mahdollistamista? htt1102291Huomentaaaa
Hyvää huomenta.... Tiiätkö kuinka vaikeata susta on ottaa mitään selvää ja ymmärtää yhtään mitään? Mukavaa päivää... sil382122- 131872
- 181448
Ainutlaatuiselle naiselle.
Osaat tietämättäsi tehdä edelleen suuren vaikutuksen minuun. Tämän piti olla jo ohi mennyttä mutta olin väärässä jällee281402- 201256
- 221224