Suamslasset

Anonyymi

Hölmöt suamsalaset maksaa veroja maksuja 80#% ymmärtämättä saamatta mitään Ei koulu maksa kun 5% veroilla saa Byrokratiaa koko Elämän.

1

301

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Byrokratiaa rupee olemaan kaikkialla yhteiskunnassa kuin sieniä sateella.
      Kunnan tasolla sitä on etenkin kun kunnanvaltuustoa pyörittää kaiken maailman tyhjän toimittajat juomassa kahvia päivät pitkät ja kansalaiset saavat kärsiä heikoista päätöksistä kunnissa.
      Julkinen sektori on niin liemessä tällä hetkellä että tällä menolla on tulossa vaikeat ajat ihmisille ja AY-Liikkeet tulevat lakkoilemaan vaikeiden aikojen aikana.
      Kasarin ajan hyvinvointi aika on vain enää kaukainen muisto. 1990 oli viimeinen vuosi ennen massatyöttömyyden tuloa osaksi yhteiskuntaa ysärin laman seurauksena.
      Verotus on liian aggressiivista veronmaksajia kohtaan jolla valtio harjoittaa valtio- kapitalismia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      109
      1452
    2. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      137
      814
    3. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      198
      752
    4. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      47
      707
    5. Töysä otsikoissa

      Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!
      Alavus
      32
      695
    6. Lähdetkö kanssani

      syömään joskus😘
      Ikävä
      69
      692
    7. 49
      642
    8. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      59
      555
    9. Mistäkö haaveilen

      Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä
      Ikävä
      29
      551
    10. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      76
      531
    Aihe