Hölmöt suamsalaset maksaa veroja maksuja 80#% ymmärtämättä saamatta mitään Ei koulu maksa kun 5% veroilla saa Byrokratiaa koko Elämän.
Suamslasset
1
259
Vastaukset
- Anonyymi
Byrokratiaa rupee olemaan kaikkialla yhteiskunnassa kuin sieniä sateella.
Kunnan tasolla sitä on etenkin kun kunnanvaltuustoa pyörittää kaiken maailman tyhjän toimittajat juomassa kahvia päivät pitkät ja kansalaiset saavat kärsiä heikoista päätöksistä kunnissa.
Julkinen sektori on niin liemessä tällä hetkellä että tällä menolla on tulossa vaikeat ajat ihmisille ja AY-Liikkeet tulevat lakkoilemaan vaikeiden aikojen aikana.
Kasarin ajan hyvinvointi aika on vain enää kaukainen muisto. 1990 oli viimeinen vuosi ennen massatyöttömyyden tuloa osaksi yhteiskuntaa ysärin laman seurauksena.
Verotus on liian aggressiivista veronmaksajia kohtaan jolla valtio harjoittaa valtio- kapitalismia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1622567- 1602363
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee551993Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1181967Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."01670"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591394Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu1921272Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää781051Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2071012Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.334961