Nämä löytyy:
OP-Pohjoismaat indeksi
OP-Amerikka indeksi
Ja Nordnetissä:
Amerikka handelsbanken indeksi
Indeksirahasto Suomi
Indeksirahasto Ruotsi
OP:ssa aloitin vuosia sitten rahastosäästämisen. Olin valinnut indeksirahastot pohjoismaat ja Amerikan.
Sitten luin Nordnetistä, jossa oli näitä rahastoja, joissa pienet vuosikulut. Valitsin sieltä 0% vuosikuluilla olevat indeksirahastot SUomi ja Ruotsi. Lisäksi otin Amerikka handelsbankenin kolmanneksi.
Mutta nyt sitten tajusin (olen tyhmä), että minulla on maantieteellisesti samoja rahastoja. Meneekö nämä nyt jotenkin päällekkäin?
Kannattaisiko myydä pois näitä päällekkäisiä rahastoja? Ja ottaa tilalle vaikka Indeksirahasto Aasian? Vai mitä noille tekisi?
Mielipiteitä?
(Väärin) valittuja rahastoja, mitä teen?
Anonyymi
0
194
Luetuimmat keskustelut
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.561762Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt241382- 991052
- 45790
- 87773
- 28581
Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki
Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.20579- 31523
Nainen, miten suhtautuisit
Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?55503Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?
Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h30443