Taavettia närästää!

Anonyymi

Kylmä talvi tulossa ja ei oo varaa lämmittää taloa eikä suljetullekaan pääse asumaan. Taavetti miettii jo vakavissaan vaihtoehtoa X.

3

213

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Taavetti, joka tunnetaan myös nimillä Anusvetti, Penisvetti ja Kokkolan lantalordi, on tulossa tiensä päähän. Omat rahat sekä suvun tila on hävitty rahapeleihin. Loppu häämöttää. Muillakin tekee nyt tiukkaa, joten apua ei ole luvassa. Onnea matkaan, Vetti!

    • Anonyymi

      Varma lämmin oma koppi ja täyshoito on Taavetille tarjolla, jos Taavetti käy vaikka kylmäasemalla farmari volvonsa kanssa, kiinnittää vaan seteliautomaatin köydellä farmarivolvon perään ja painaa kaasua.
      Voi hyvällä tuurilla saada tukun setelleitä, jotka piilottaa lähimaastoon odottamaan kesää.
      Sen jälkeen vaan jäät odottelemaan, niin poliisiauto saapuu paikalle ja todistuskappaleiden äärellä hoet, minä se olin, ettekö näe.
      Jos poliisit eivät meinaa uskoa, niin astut vaan farmari volvoon, kiihdytät ja ajat päin poliisiautoa, niin eiköhän Taavetti pääse koppiin ja täysihoitoon.
      Jos oikeudenkäynnissä ei tule riittävä tuomio, niin Taavetti voi alkaa siellä riehumaan ja vaatia talven yli kestävää tuomiota.

    • Anonyymi

      Ja kaikki alkoi isin antamasta viiden markan viikkorahasta, jonka Vetti vei säästöpossun sijasta R-kioskile.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      120
      2452
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      40
      1622
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      653
      1066
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      993
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      972
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      98
      926
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      885
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      81
      749
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      33
      736
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      71
      718
    Aihe