Pe.Aamutv samaa. Samaa politiikan Saastaa paljonko YLE,ltä karsittiin turhaa väkeä sama poliitikko hallinnos 50% osa siirry paikallisten eise kuluja vähentänyt. Ei niil satasil oo mit jakoa joku niitäkin vahtii NS.töinä. 1200€minimi tulo pienet NS.erut pois.
Turhahommaa
Anonyymi
466
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ylen aamu on poliittisideologisoinut "ilmastonmuutoksella" jo vuosikausia, joten sen ainaisen hokemisen takia en koko ohjelmaa viitsi katsoa. Töistä tullessa pyörii sen uusinnat, kun töllön laittaa auki ja koskaan ei viittä minuuttia mene kun jo joku juontaja oksentaa sitä ilmastonmuutostaan ulos ja kuinka kaikki etenkin konservatiivit ja oikeistoa äänestävät ovat siihen vain syypäitä. Sairasta poliittista kahtiajakoa!
Aamu-tv on täysin poliittinen ohjelma. Ei ole ainuttakaan aamua etteikö aiheena olisi politiikka. YLE on vain poliitikointia, äänestäjien kalastelua ja kampanjointia varten. Sama kuka siellä eduskunnassa istuu, jokainen ajaa vain omaa etuaan ja hoitavat asiat vuodesta toiseen päin persettä. Itsensä vuoksi siellä istuvat ja ajamassa omaa etuaan, välittämättä lainkaan kansalaisista.
Joka maanvyörymää jossakin hikilandiassa selitellään ilmasto "muutoksella " jotain rajaa tuohon pöljäilyyn pidetäänkö ihmisiä täydellisinä idiootteina?
Jälkiviisaiden puheesta ei saa selvää, höpötystä liian nopeasti ja epäselvästi.