Lieksasta menee kohta kaikki konkkaan on tyhjiä kiinteistöjä yrittäjiä ei saa tämä vanha väestö ei palveluja tarvitse enää. ajan kysymys milloin muuta ravintolat menevät konkkaan icellä on hiljentynyt kun vaskiviikko päättyi miten Hotelli puustelli hiljaista näyttää olevan
Timitranlinna konkkaan ikävä kyllä
Anonyymi
261520
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 28 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Palvelut pilaa erämaakaupungin maineen
Betcke näytti lieksalaisille, että muutakin voi syödä, kuin maroonilaatikkoo ja sinistä lenkkiä. Timitran linnassa osattiin, mutta valitettavasti se osaaminen oli väärässä ympäristössä.
Kaikkea hyvää heille tulevaan.
Samoin kaikkea hyvää ja kiitos hyvästä palvelusta.
Erinomainen strategia on tehty ja konkurssi perutaan timitranlinnassa pannaan kohta aamusta iltaan 🦸
Nyt on naapurikunnilla taas aihetta kateuteen.
Ei saa purkaa Timitranlinnaa teen valotuksen!
Kuka menee seuraavaksi konkkaan Lieksa on energinen menestyjä
Puustelli, mutta ensiksi otettava kaikki mahdolliset valtion bisnestuet.
Onko Lieksassa mahdollista pyörittää majoitusyritystä kannattavasti?
– Kaikilla pienillä paikkakunnilla se on vaikeaa - ei ainakaan helppoa, yrittäjä Franz Betscke toteaa.
Entä jääkö hän itse Lieksaan tulevaisuudessa?
–Tuskin, kuuluu yrittäjän vastaus.
Eikös kaupungin johdon suulla ole väitetty että Lieksassa on riittämätön majoituskapasiteetti? 🤭
Ja kaarisillan sulkemisesta on ollut merkittäviä vaikutuksia kuntalaisille ja kaarisillan lähellä oleville yrityksille, paitsi että niitä ei ole siellä ainoatakaan.
Ja kaupungilla ei ole varaa pride-liputukseemän, vaikka liput lahjoitettiin kaupungille ilmaiseksi.
Lähden panee timitraan Fatin Darraa 🧔🏻
Nyt tuli kiire timitraan 🏃🏼🧑🦼
Miksi Lieksan Kokoomus vastustaa seksuaalivähemmistöjen oikeuksia, vaikka iso Kokoomus on ne hyväksynyt? Nyt kannattaa emopuolueen ojentaa Lieksan änkyröitä.
Niin missä on sanottu että vastustaa? Ihan oikein että yhtä ryhmää ei nosteta sen isommalle jalustalle ja erivapuksille. Suomessa liputetaan Suomen lipulla ja järjestöt liputtavat keskenään omilla lipuillaan vaikka joka päivä jos siltä tuntuu, se ei ole kunnan eikä valtion asia tai päänvaiva!
Lieksan lehdessä tänään kirjoittivat omalla nimellään että vastustavat liputusta. Lieksan Kokoomus vastustaa pride liputusta
Sinnehän saisi komean vastaanottokeskuksen tuleville koneinsinööreille
Ei käy, pitäisi olla uudet rakennukset insseille, mutta Ukrainalaiset voisi siellä asua kun ne ei ole niin vaativia.
Eikös tämänkin veroja maksamattoman voisi laittaa palautuslennolle.
En ole pannut kokoomuslaisia 🤮
AAh Lieksa, eipä löydy enää sanoja lisää....
VOI KÖKKÖ! Ei voi olla totta. Siis kaikki hyvä loppuu. Olen ollut Timitrassa kaksi kertaa ja oli ilman muuta tarkoitus mennä sinne vielä joskus toiste uudelleen. Timitra hostel oli yliveto. Se oli mitä parhaimmalla paikalla, omassa rauhassa ja kuitenkin vain lyhyt kävelymatka Pielisjärven (Lieksan) kirkolle. Palvelu oli hyvää ja rakennus tunnelmallinen, hieno ja arvokas.
Vai näin siinä sitten kävi. Pakko se on uskoa, koska Karjalaisessa 6.9.2022 oli asiasta mustaa valkoisella kuvan kera. Kaikki hyvä loppuu. Kyllä on pönttöä!
Ikävä jäi timiran hostellia. Usein tuli yövyttyä siellä. Oli hyväpalvelu. Kaikke hyvää jatkossa omistajille.
Olisit ostanut sen hostellin ja jatkanut rikastumista hostellitoiminnalla.
TAITAA TULLA TUNKUA PULI PENKEILLE JA MARKETIN SUPPARILLE PURKKITUOTE RAHTILINJA MARKET - SATAMA JOKA PÄIVÄ.