Nokian baarit/bupit

Anonyymi

Onko nykyään Nokialla mitään käymisen arvoista suht siistiä paikkaa, vai onko kaikki kortteli-baareja? Eihän niissäkään mitään vikaa, mutta satunnaiskävijänä haluis paikan jossa ei tunne itseään 'muukalaiseksi' sisäpiirin kokoontumisessa.
Tampereelle tietysti pääsee, mutta bussit kulkee huonosti ilta-aikaan ja taksilla ei nykyhinnoilla (eikä systeemillä) oikein huvittaisi ajaa.
Kaupungissa jo yli 35000 asukasta, joten luulisi keskustassa kohta kannattavan pari parempaa baaria/pubia. Jos ois esim. 2-3 hyvää, ns. ruokkisivat toisiaan ja ei enää viitsisi välttämättä mennä Tampereelle.

15

1227

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä tampereelle bussilla pääsee myös ilta aikaan. Ei viitsi nykypäivän hinnoilla viitsi maksaa kaljatuopista missään baarissa.

      • Anonyymi

        Menomatka kyllä onnistuu bussilla, mutta poistulo ei kovin myöhään. Tosin jos brittien local house tyyliin harrastaa niin aikaisinhan nekin kiinni menee. Kunnon röpöttelyreissulla voi ajaa taksilla tai herätä vaikka Toijalasta, kuten eräs nuoruusvuosinaan...

        Nythän on viikonloppuna Nokian panimolla Octoberfest!


    • Anonyymi

      kyllä sen kaljapaikan nimen kirjoittaminen on vaikeaa.
      Se ei ole bubi eikä se ole bupi.
      Se on pubi.

      • Anonyymi

        Mitä bUpia suosittelet?


    • Anonyymi

      Onko edenissä enään mitään touhuja vai onko kuihtunu kokoon.

      • Anonyymi

        Kylpylä hotelli, vastikään remontoitu.


    • Anonyymi

      Pepperi on ainoo kunnon paikka nokialla. Muut räkälöitä.

    • Anonyymi

      Tampereelle pääsee nykyään myös JUNALLA. . .

    • Anonyymi

      Parhaat bupit löytyvät Epsanjasta.

    • Anonyymi

      Iisoppiin kakki vaan. Mexasi myös ihan ok.

      • Anonyymi

        Ne ovat pubeja, ei bupeja.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ne ovat pubeja, ei bupeja.

        No jos ei Taksilla varaa ajaa niin osta oluet kaupasta ja vie kotia , mutta on koski baaria ja 8 baari sinne vaan rohkeesti


    • Anonyymi

      8baarissa kerran käyty ja toista kertaa en mene. En ikinä. En koskaan. Elämäm koululaisia paikka täynnä.

      • Anonyymi

        Mexasi on myös noita täynnä. Tai no ehkä pe-la iltoina sinne tulee vähän fiksumpaakin porukkaa.


    • Anonyymi

      Onks eerenissä hyvä bubi

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      144
      3641
    2. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      72
      2206
    3. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      64
      1938
    4. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      97
      1911
    5. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      1869
    6. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      9
      1714
    7. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      17
      1581
    8. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      79
      1564
    9. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      11
      1370
    10. Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!

      Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu
      Lieksa
      125
      1353
    Aihe