Onko nykyään Nokialla mitään käymisen arvoista suht siistiä paikkaa, vai onko kaikki kortteli-baareja? Eihän niissäkään mitään vikaa, mutta satunnaiskävijänä haluis paikan jossa ei tunne itseään 'muukalaiseksi' sisäpiirin kokoontumisessa.
Tampereelle tietysti pääsee, mutta bussit kulkee huonosti ilta-aikaan ja taksilla ei nykyhinnoilla (eikä systeemillä) oikein huvittaisi ajaa.
Kaupungissa jo yli 35000 asukasta, joten luulisi keskustassa kohta kannattavan pari parempaa baaria/pubia. Jos ois esim. 2-3 hyvää, ns. ruokkisivat toisiaan ja ei enää viitsisi välttämättä mennä Tampereelle.
Nokian baarit/bupit
15
1230
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä tampereelle bussilla pääsee myös ilta aikaan. Ei viitsi nykypäivän hinnoilla viitsi maksaa kaljatuopista missään baarissa.
- Anonyymi
Menomatka kyllä onnistuu bussilla, mutta poistulo ei kovin myöhään. Tosin jos brittien local house tyyliin harrastaa niin aikaisinhan nekin kiinni menee. Kunnon röpöttelyreissulla voi ajaa taksilla tai herätä vaikka Toijalasta, kuten eräs nuoruusvuosinaan...
Nythän on viikonloppuna Nokian panimolla Octoberfest!
- Anonyymi
kyllä sen kaljapaikan nimen kirjoittaminen on vaikeaa.
Se ei ole bubi eikä se ole bupi.
Se on pubi.- Anonyymi
Mitä bUpia suosittelet?
- Anonyymi
Onko edenissä enään mitään touhuja vai onko kuihtunu kokoon.
- Anonyymi
Kylpylä hotelli, vastikään remontoitu.
- Anonyymi
Pepperi on ainoo kunnon paikka nokialla. Muut räkälöitä.
- Anonyymi
Tampereelle pääsee nykyään myös JUNALLA. . .
- Anonyymi
Parhaat bupit löytyvät Epsanjasta.
- Anonyymi
Iisoppiin kakki vaan. Mexasi myös ihan ok.
- Anonyymi
Ne ovat pubeja, ei bupeja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ne ovat pubeja, ei bupeja.
No jos ei Taksilla varaa ajaa niin osta oluet kaupasta ja vie kotia , mutta on koski baaria ja 8 baari sinne vaan rohkeesti
- Anonyymi
8baarissa kerran käyty ja toista kertaa en mene. En ikinä. En koskaan. Elämäm koululaisia paikka täynnä.
- Anonyymi
Mexasi on myös noita täynnä. Tai no ehkä pe-la iltoina sinne tulee vähän fiksumpaakin porukkaa.
- Anonyymi
Onks eerenissä hyvä bubi
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2417487Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1393921Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas1172188Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy261497- 441473
- 331372
Minneapolisin tapauksesta hyvä video
Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh3411190Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.1411002Milloin palaat
Odotan niin kauan kun vaan jaksan toivoa. Tiedät että sua jäi joku ikävöimään. ❤️23938Tiesitkö? Uusi Bachelor on raivannut tietään määrätietoisesti somessa, myös Böckermanin ex-rakas!
Arttu Kilpeläinen tuli julkisuuteen Pernilla Böckermanin rakkaana. Pariskunta päätyi eroon v. 2024. Ex-poliisi Kilpelä7917