Työnantaja Skoda Transtech Otanmäellä on kieltänyt henkilöstöään sanomasta "Slava Ukraine" teollisuusalueella ja tehtaallaan etteivät Venäläiset suutu. Tällaista suiden tukkimista Suomessa ja sananvapauden rajoittamista ihmisiltä nykyaikaan. Tosi Neuvostoliitto meininkiä. Uskomatonta nykyaikana.
Skoda Transtech Otanmäki, ei saa sanoa Slava Ukraine.
17
3455
Vastaukset
- Anonyymi
Pellepaikka, jäikö rahat kesken kun ei ole edes varaa puuroihin eikä lahjoihin?
Ei minkäänlaista seulaa, otetaan rosvoja virosta hitsaamaan kun ei raskita maksaa kunnon palkkaa SUOMIjätkille!!!!- Anonyymi
Eihän Kainuussa ole muita kuin juoppoja mammanpoikia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eihän Kainuussa ole muita kuin juoppoja mammanpoikia.
Kyllä - olen gay-homo etelän mies!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eihän Kainuussa ole muita kuin juoppoja mammanpoikia.
Ne venäläiset ne vasta juovatkin!!!
- Anonyymi
Työpaikat ei ole politiikantekopaikkoja, vaan tehdään työnantajan osoittamaa työtä sovitulla palkalla sovitun ajan. Sitten portin ulkopuolella huudellaan niinkuin pikku kakarat.
- Anonyymi
Sanan vapaus lakien rikkojat Neuvostoliitosta.
Poliisikaan ei tajua tätä.
Joukkokanne vaan likeuteen. Prkl - Anonyymi
Tehkää niitä vaunuja elkääkä hyysätkö niitä ukrainalaisia ja ryssiä.
- Anonyymi
Joko kerrankin saa duunarit tehdä jopa 2 kokonaista vuotta TÖITÄ ILMAN LOMAUTUKSIA???
Vastatkaa joku herra näihin kysymyksiin NIMELLÄ jos on selkärankaa??!
Olipa kuinka paljon niitä Tampereen tilauksia hyvänsä..- Anonyymi
Ei taida herrat näillä sivuilla paljo lueskella kyssäreitä 🙂🙂🙃
- Anonyymi
Ainoastaan julkisella puolella ollaan palkkalistoilla, vaikka töitä ei ole kuukausiin tai jopa vuosiin. Yrityksissä työt kun lopahtaa, niin lomautuslappuja jaetaan ja se on markkinataloudessa ihan OK.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ainoastaan julkisella puolella ollaan palkkalistoilla, vaikka töitä ei ole kuukausiin tai jopa vuosiin. Yrityksissä työt kun lopahtaa, niin lomautuslappuja jaetaan ja se on markkinataloudessa ihan OK.
On ja kun lomautus iskee, niin kassasta saapi rahhaa https://ytk.fi/
Ytk:sa on se etu, ettei tilistä napata vasemmistolle tukirahaa ja lakkoilla ei tarvitse, voi sopia sopimuksensa ihan itse.
- Anonyymi
Hyvä vaan. Ei paskamaan äänekästä kannatusta tarvitse katsella.
- Anonyymi
Oliko vaunutehtaalla punikit luottamustoimissa?
- Anonyymi
Toivottavasti. Persut ei ainakaan työmiehen puolia piä.
- Anonyymi
Eikö sinne voitaisi järjestää huone jossa voi tauon aikana käydä käsimerkkejä näyttelemässä ja kansallissosialistisia iskulauseita huutelemassa.
- Anonyymi
Neukkulaa parhaimmillaan. SUPER
- Anonyymi
Kyrpämäisiä pomoja ja pienet palkat.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 931738
Sinkkujen kommentti järkyttävään raiskaukseen
Mikä on kommenttisi tähän järkyttävään raiskaukseen? https://www.is.fi/uutiset/art-2000011204617.html Malmin kohuttu sa3581159Susanna Laine, 43, pohtii tätä muutosta itsessään iän karttuessa: "En tiedä, onko se vähän ikäjuttu"
Susanna Laine on kyllä nainen paikallaan Farmi-juontajana ja myös Tähdet, tähdet -juontajana, eikös vaan! Lue Susanna181158- 941019
- 62823
Vanhemmalle naiselle
Kirjoitan tällä vanhalla otsikolla vaikka se joku toinen anonyymi naisen kaipaaja innostuukin tästä ja käyttää taas sam34783Hyvää yötä
Söpöstelen kaivattuni kanssa haaveissani. Halaan tyynyä ja leikin että hän on tässä ihan kiinni. *olet ajatuksissani6724- 46706
Mitä saat naiselta mies kun
Otat ohjat? Saat feminiinistä pehmeyttä, lämpöä ja rauhaa. Kun nainen on tässä moodissa hän auttaa miestä lepäämään ja p113676En vaan ymmärrä
Sinulla on hyvä puoliso, perhe, periaatteessa kaikki palikat kohdillaan. En ymmärrä, miksi haluat vaarantaa sen. Minulla42670