Tuntuuko kylmää, pistoa. Silloin viisas tajuaa lopettaa. Oma vika on ei ymmärrä. Äly, sydän, niillä elämä voitetaan. Enkelitkin voivat sotia kun puolustautuvat pahalta. Mites se meni, soturiksi syntynyt. En ole paha, jos tulet tekemään minulle pahaa, kotiini, päähäni tai muuhun, saat minulta takaisin. Kipu sydämessä, jatka niin pitkään kuin haluat.
Listen your heart
Anonyymi
11<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Olenko tehnyt itseni ymmärretyksi ❣️
Ei ole suurempaa pahuutta kuin halu hallita hyvien ihmisten sieluja omaan tahtoon ja hyödyn tavoitteluun. Huono johtajuus.
Emme ole mitään ilman sydäntä. Se on kaiken keskiö, niin ruumiissa, sielussa kun elämässä yleensä.
Sydämeen et pääse iskemään kun hyökkäät, muutenhan kaikki sitä tekisi. Ei fantasiaa, vaan oppia.
Miksi kirjoitat ikävä palstalle? Ikävöit itse häntä? Peiliin katsomisen paikka...
Kyllä minä sen tiedän että mies kuuluu sinne muiden joukkoon. Kaltaistensa lähelle. Ei siis tänne missä minä vaan sinne missä hän on. Oli vain kaunis haave minulla saada hänet elämääni edes jollain tavalla ja sekin meni täysin pieleen. Nyt ei enää nähdä ja vaikka nähtäisiin tuskin mitään tapahtuisi. Ihan harmittaa tämä miten joku voi jäädä pyörimään mieleen ja tapaus on ihan mahdoton toteutukseen.
Koska viimeksi näit häntä?
Eipä sillä niin väliä enää ole ja viime vuonna nähtiin viimeksi.
Täältä vaihtarina Listen. :)
https://youtu.be/LoJtrLlJ7LY
Pelottavaa.....
Ehkä siirryn ylikselle, nämä jutut ahdistaa
Älä suotta trollin vuoksi pelkää.
Tuon on tiettyyn ihmiseen kohdennettua vihaa.
Eli, niinkuin hän olisi aloituksen kirjoittanut.