Jyväskylässä tänään.
Paljastettiin höyhen patsas ,mukana satoja ihmisiä tilaisuudessa.
Itseoikeutettu kunniavieras /kutsuvieras ,olisi pitänyt olla Piia Nykänen .
Piia joka oli loppuun saakka Matin upea vaimo ja tuki sekä turva .
Mutta ,eipä näkynyt kutsuvieraissa piiaa listalla ?
Voiko tosiaan olla niin törkeästi tehty ettei Piiaa kutsuttu.
Matti Nykäsen muisto tilaisuus.
22
68
Vastaukset
- Anonyymi
Kossu pullo se muistomerkki olis pitäny olla
- Anonyymi
Nykänen sentää sai muistomerkin,Ansioistaan itesnäiselle Suomelle.
Ei näihin ihan jokapoika/tyttö pysty.!
Oli sitten "Kossu"tai ei.! - Anonyymi
Olisi pitänyt olla aito näköispatsas, eikä mikään ihme virityskyhäelmä.
- Anonyymi
Naurettava härpäke
- Anonyymi
Teräs jouset näyttää erittäin vaarallisilta, pitää aidata välittömästi ettei kukaan loukkaannu tai jopa kuole.
- Anonyymi
Voi helvetti mikä patsas nykäs matille tehty, täys paska ei muuta kuin hyppimään päälle
kuka helvetin juntti tehnyt - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voi helvetti mikä patsas nykäs matille tehty, täys paska ei muuta kuin hyppimään päälle
kuka helvetin juntti tehnytNyt otti pattiin menehän tekemään graffitteja joutuin
- Anonyymi
Missä siinä muka höyheniä on? Mäkihyppysuksia rivissä, suksi aina jokaista voitettua MITALIA KOHDEN.
- Anonyymi
Ketä kiinnostaa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ketä kiinnostaa
Jonnet ei muista
- Anonyymi
Vanha vanhanajan hetekanraato auton vannehopealla maalattuna olisi ajanut saman asian ja olisi näyttänytkin suunnilleen samanlaiselta .ja olisi tullut halvemmaksi.
- Anonyymi
Ruma taidepläjäys on. Jos sen oli tarkoitus muistuttaa höyhentä, niin näkee sen siinä kun oikein tuumailee.
Jos taasen arvata pitäisi, niin ei kyllä höyhen tulisi mieleen.- Anonyymi
Eihän tuo maksanut ku 140 000 ..pieni raha mokomasta maiseman rumentajasta
- Anonyymi
Hieno patsas, mikään tönkkö näköispatsas ei olisi Nykäselle sopinutkaan oli sen verran eläväinen ihminen. Ja kansainvälisesti arvostettu taiteilija tän teki.
Eikä siellä mitään violettiPiia tarvittukaan, olisi vaan tönkkönä pas**a hokenut, on sen verran moukkamaista kielenkäyttö. Olisiko jo nyt palannut töihin vai vieläkö saikuttelee. - Anonyymi
KALANRUOTOpatsas
- Anonyymi
Monumentti on kuin vanhan ladon luhistunut katto.
- Anonyymi
Tyylikäs patsas! Hyvä!!!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tyylikäs patsas! Hyvä!!!
Pussikalja kassi ja Nykänen änkyrkånnissä siinäpä olis ollu osuva patsas..
Holisti tuo oli loppupeleissä
- Anonyymi
Suurin osa ihmisistä ei saa minkäänlaista muistomerkkiä.
- Anonyymi
Ei niin ja aina aika kultaa muistot!
Hieno veistos on mäki, on sukset , on höyhen, on teksti,on kuva on nimi.
Sibelius sai putkiromusta kasan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei niin ja aina aika kultaa muistot!
Hieno veistos on mäki, on sukset , on höyhen, on teksti,on kuva on nimi.
Sibelius sai putkiromusta kasan.Piian sanoin...Matin elämä ei ollut höyhenen kevyt eli muistomerkki on suoraan sanottuna häpäisy ja hemmetin ruma!!!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei niin ja aina aika kultaa muistot!
Hieno veistos on mäki, on sukset , on höyhen, on teksti,on kuva on nimi.
Sibelius sai putkiromusta kasan.Köyhät viksee 🤣😅
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662298Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.381893Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣291616Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1711570Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.931380Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost1851223Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1221180Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬241140En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.9952- 77949