Kuka kirjoittaa Mauri Peltokankaan puheet...?

Itse noihin ei takuulla pysty.

1990- luvulla toimi kulkukauppiaana ja myi kengänkiillotuskoneita.
2020 sai ylennyksen ja asensi niitä Eduskuntatalon vessoihin.

16.4.2019. MTV. Viitattu 5.1.2021.
373
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Noinkohan se muita kiinnostaakaan kuin sinua. Sinä kirjoitat ainakin kommenttisi ihan itse, ja se näkyy niistä asiapuolella, asiattomuus puolella. Miten vaan.

Äänestä

jos se on harjoitellut ?

Äänestä

Siis perkele vasemmistolla ja vihreillä oli näitä haamukirjoittajia .

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ViktorAtaman kirjoitti:

Itse noihin ei takuulla pysty.

1990- luvulla toimi kulkukauppiaana ja myi kengänkiillotuskoneita.
2020 sai ylennyksen ja asensi niitä Eduskuntatalon vessoihin.

16.4.2019. MTV. Viitattu 5.1.2021.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu