Milla-Magia TEHY puheenjohtaja demari hänkin

Revolverit roikkuun ensihoitajien vyötärölle
Kun hoitajalakko ulottuu myös teho-osastolle silloin ei liikenteessä pahastiloukkaantunutta kannata kiikuttaan mihinkään.
Siksi ensihoitajat pitää varustaa varmatoimisella rullarevolverilla, jolloin siellä paikanpäällä annetaan jo nappi otsaan.

Samoin monien vanhustenkohdalla joudutaan toimiin samoin, kuten myös sydänvaivaisten kanssa.
Nappi heti otsaan, ettei tarvitse turhaan kärsiä kun Tehohoidossa on sammutettu valot.


Kommunisti tyyliset Ayjohtajat on raakoja. Nähtiin lasten -koululaisten ruoka lakoissakin, ei ruokaa lapsille vaikka monilla koulu ym kerho ruoka päivän tärkein ateria. Kommunistimaissa sitten ei ole ihmishengellä arvoa, jota Ayliitot jäljittelee. Ilmankos Ayliittoihin onkin pesiytynyt kommunisteja, heillä yhä näyttää mistä se kanan pissa tulee.

1

89

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Milla-Riikka lähellä Putinia ajatusmaailma.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      26
      3160
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      3
      853
    3. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      68
      770
    4. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      3
      730
    5. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      38
      637
    6. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      32
      601
    7. Mitä ajattelet

      Meistä nykyään.
      Ikävä
      41
      560
    8. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      20
      559
    9. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      3
      539
    10. Oletko varma

      Ettei meistä tule mitään?
      Ikävä
      40
      531
    Aihe