Pankkien yhdistyminen - Ei aina hyvä asia

Yritin mennä vanhaan tapaan Säästöpankkiin netissä. Ei löytynyt entistä säästöpankkia, vaan OmaSäästöpankki. Kenen oma lienee? Yritin siihen sisään, väitti että tunnukset ovat väärät, ei päästänyt sisään. Missä on se vanha kunnon Säästöpankki, vai onko se lopettanut? Ilmoitettiin siellä kyllä, että' on häiriöitä pankin toiminnoissa. Se on totta, niin on. Mikä operaatio tässä on meneillään? Joskus on pakottava tarve päästä asioimaan pankissa? Mikä tässä on kysymyksessä? Ei hyvältä näytä!

1

289

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      JATKOA: Pääsin siihen saakka, missä annetaan TUNNUS ja SALASANA. Tuli arvio: Väärä tunnus tai salasana. Tähän asti se o ollut oikea. Se on se sama edelleen. Mutta ei toimi. Kyllä nykyaikana pankin pitää toimia. Ei se nimi auta, jos pankki ei toimi! Sellaiseen ei ole varaa nyky-yhteiskunnassa. Ei tunnu oleva OMA. Siellä huseeraavat aivan muut!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2215
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      833
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      800
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      736
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      517
      716
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      640
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      615
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe