Oletteko vasemmistolasiet muutkin Liin kanssa samaa mieltä ettei lapsille saa antaa ruokaa
Ettei lapsille ole hyväksi antaa ruokaa.. onko tosiaan vasemmistolaisilla niin kova ideologia, vaikka lapset näännytettäisiin ruuan puutteeseen. Suomalasiet hyvät lapset, jotka ei näytä vasemmistolasille olevan paskankaan arvoisia.
"Vasemmiston puheenjohtaja Li Andersson suhtautuu varauksella tempauksiin, joissa ruokatarjoilun keskeytyminen Julkisten ja hyvinvointialojen liiton JHL:n lakon vuoksi on saanut yrittäjät eri puolella maata valmistamaan, tarjoamaan ja rahoittamaan ruokailua päiväkodeissa, kouluissa ja vanhuspalvelussa.
IS kertoi muun muassa seinäjokelaisesta liikemies ja miljonääri Reima Kuislasta, joka tarjosi Seinäjoen Törnävän koululaisille ilmaisen ruokailun, kun koulussa ei tarjota ruokaa lakon vuoksi.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000005872958.html
Lapsilla useilla kouluruoka päivän tärkein ateria, miksi kiellätte ?
6
163
Vastaukset
- Anonyymi
Enemmän kuin erikoinen tapaus tämä. Ehkä Li näkee kouluruokailun tässä joten lakkorikkurointina, mikä on outoa ja aavistuksen verran tekopyhää kun samaan aikaan istuu hallituksessa joka aikoo rikkoa työläisen lakko-oikeuden.
- Anonyymi
Tehyä ohjaa Putin. Millariikasta tullut rikas.
- Anonyymi
Nyt se foliohattu pois päästä!
- Anonyymi
No niin kun vasemmistofani jota tykkää nostella puolueelle suosiollisia ketjuja ylöspäin on taas kerran paikalla niin voisiko hän kenties kommentoida tätä tapausta?
Olisi mielenkiintoista kuulla vasemmistoliiton virallinen kommentti.- Anonyymi
No luuletko, että sellainen tulee.
Vasemmistoliitto on vasemmistoliitto,
Nimi vaihdettiin, mutta samat kommarit siellä änkyröi, Siis kommunistit sanaan varsinaisessa merkityksessä ideologioineen.
Tulee tuolla politiikalla olemaan AINA marginaalipuolue. Kansainvälistä lauletaan ja eletään yhteiskunnan varoilla, tai siis muiden veronmaksajien, - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No luuletko, että sellainen tulee.
Vasemmistoliitto on vasemmistoliitto,
Nimi vaihdettiin, mutta samat kommarit siellä änkyröi, Siis kommunistit sanaan varsinaisessa merkityksessä ideologioineen.
Tulee tuolla politiikalla olemaan AINA marginaalipuolue. Kansainvälistä lauletaan ja eletään yhteiskunnan varoilla, tai siis muiden veronmaksajien,En usko, mutta saahan sitä aina kysellä ja siinä samalla muistutella kuinka tekpyhää porukkaa vasemmistolaiset pohjimmiltaan ovat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Toiselle puolikkaalleni
Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j492298- 262063
Katu täyttyy askelista...
Hyvää sunnuntaita ja hyvää jatkoa jos näin...Vettä sataa, mutta hyvä vaan, ainakin kasveille.271495Näin susta unta
Teit siinä temppuja ja kurkit huomaanko. Niinkuin sun tarttis sitä epäillä. Öitä tuimalle!161434- 1211381
- 181055
Tiedätkö nainen sen tunteen
Kun toinen tulee jossain vastaan. Naama leviää hymyyn kuin hangonkeksi. Mulla on susta semmonen,tunne.71964Kauniit ihmiset ei ole sinkkuja, se on karu fakta
Ihmisessä on lähes poikkeuksetta aina jotain vikaa jos hän pysyy sinkkuna pitkään. Sori kun sanon tän näin suoraan, mut108917Mikset päästä irti ja hae apua
Mt ongelmiisi. En vaan voi ikinä enää luottaa sinuun, pelkään sinua ja toivon löytäväni jonkun muun. Rahaa sulla on saad78886Kristinusko - epätoivoinen yritys pelastaa ihmiset jumalalta
Ei ole mitään sellaista, mitä pitää "pelastua". Lukuun ottamatta tietysti ”jumalan” (sen ei jumalan, joka väittää oleva333873