Korkeampi tietoisuuden taso ja laatu

Voin vakuuttaa kun ajoissa menee jo naimisiin Thaimaisen kanssa ja asuu jo täällä Thaimaassa monta vuotta saavuttaen samalla korkean iän 61-63 vuotta, niin saavuttaa samalla valaistuksen ja mahtavan yleis ymmärryksen jota ei junteilla savossa ole. Huoneessa on aikaa pohtia asioita ja tehdä maailman laajuisia havaintoja ajattelemalla ite.
Pankki kortit poistuivat Suomesta 20 vuotta sitten ja nyt ne on debet kortteja. Thaimaassa kortit ovat visa tai master kortteja. Kun isä tekee pentuja, ne on veljiä keskenään mutta kun äiti tekee pentuja, ne on velipuoli pentuja.
Terveys tulee jo synnytys laitoksella tai se ei tule isän geeneistä. Jos isällä on hyvä geeni niin voit huoletta tupakoida ja ryypätä koko ikäsi ja elät täsmälleen saman ikäiseksi kuin isäsi. Sama jutska huonon geenin kanssa. Syömällä nuudelia opit muistamaan asioita paremmin, koska se on terveellistä aivoruokaa.
Aivotkin syö ruokia, vaikka niissä ei ole hampaita eikä suuta. Nuudeli menee aivoon suolesta. Opinskelin jyväs kylän yli opistossa myös aivo tieteen dohtoriksi ja opin puhumaan sujuvaa ranskää. Koulussa huomattiin jo jälki istunnossa että olen yli älykäs lapsi ja minut siirrettiin tukioon erityis luokalle, jossa oli kavereina jurojarmo joka aina kaivoi nenäänsä linkkarilla. Sitten oli pyyhekumeja ja finnejä syövä pattiarmi ja hänen siskonsa vara-armi. Meitä kutsuttiin yhteisnimellä Älykvartetti, koska me oltiin niin erityisen viisaita.

Kerran esimerkiksi oli kova tuuli ja virttynyt pipo ei pysynyt päässä. Laitettiin aivo riihi pystyyn ja lopulta keksittiin naulata se pipo päähän huopa katto nauloilla ja kyrpok ruuveilla. Sitä ei saanut kotona pois päästä ja pesun aikana minun piti aina työntää pää pesukoneeseen. Lienee sanomattakin selvää että meinasin tulla hulluksi...

5

173

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ahdistako.

    • Anonyymi

      Mukavia nuo senssun tositarinat

    • Anonyymi

      Ketjusta on toistaiSEKSI poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    • Vaikka numba kummioittaa korkeaa ikääni niin kyllä minä arvostan häntää myös.
      Numban sivistyksen taso on suorastaan prutaalia perus tallaajan rinnalla. Hältä sujuu genetiikka, matikka, matematiikka, tards tikka, mökkitikka biologiikka ja patikka reiteillä jotka soveltuu myös yli 55 vuotiaille kova kuntoisille.
      Minullekin tuli yllätyksenä ettei äidit synnytä veli ja siskopuolia vaan vain isät synnyttää täys veliä. Aimo lähti kaks ja puol vuotta sitte tiistaina kutemaan verkkoja, eikä oo vielä tullu takasin. Nyt siltä tuli tekstari että oli juuttunut dulliin ja ei pääse sieltä pois jos en ohjaa mun sairas eläkettä sen tilille. Sit siinä viestissä oli pusihalit hymiö ja gif kuva missä hän vääntää torttua surullisen näköisenä keskus puistossa ja sanoo "pliis"

    • Anonyymi

      "Voin vakuuttaa kun ajoissa menee jo naimisiin Thaimaisen kanssa ja asuu jo täällä Thaimaassa monta vuotta saavuttaen samalla korkean iän 61-63 vuotta, niin saavuttaa samalla valaistuksen ja mahtavan yleis ymmärryksen jota ei junteilla savossa ole. "

      Mutta ei ole auttanut yhteen asiaan; Oppimaan kuinka "Chiang Mai" kirjoitetaan....

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      38
      2181
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      64
      2032
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1930
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      388
      1670
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      103
      1641
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1464
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1092
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      967
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      75
      915
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      899
    Aihe