Kuinka kauan he ovat leikkineet tätä tappoleikkiä? Onko Tiinakaan ollut enää Tiina? oliko hän uhri jo aiemmin? Mistä kopiot erottavat aidot kun aidotkaan ei tahdo erottaa kopioita? Miten on mahdollista että on niin tunnekylmiä ihmisiä? Miksi? Jumalani. Tiedän jo että vaikka yhden saisi kiinni olisi loput jäljellä. Tärkeintä olisi saada joku SUPO hereille. Mutta sittenkin taistelu olisi niin pirun vaikea. Kuinka kauan? En tahdo tietää kuka tällaiseen pystyy. Suru repii sydämeni. He eivät tiedä ja annan sen anteeksi oikeille omaisilleni. Jumala on sinun käsissäsi tämän kansan kohtalo. Kun kukaan ei enää erota ketään niin kukaan ei tiedä kuka on uhri. Sellainen maailma on pelon maailma.
Jumala auta ja varjele
Anonyymi
1063
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Varmasti on hereillä, mutta enpä kyllä usko, että ensisijaisesti jotain omalaatuista lorua kirjoittelevan miehen vuoksi
En olisi halunnut tietää tästä yhtään mitään. Suru vetää sanattomaksi. Maailma ei ole enää entisensä. Voi Jumala olisit suojellut Suomea.
Valtava suru rikoksista joita ei edes tajuta. Ihmiset saadaan tuhottua ja vaihdettua. Kaikki tutut ja ystävät. En halua tietää miten teille käy. Me olisimme kaikki ansainneet elämän. Te ehkä vasta tulette menettämään sen tulevaisuudessa. Suru musertaa.
Kaaosteoria. En kannata. Voihan olla, että joskus pahasta seuraa jotain hyvää. Sopii toivoa.
Kauan ovat leikkineet. Täytyy olla aika tunnekylmä, että pystyy. Unohtavat jotain, säännön, jota ei saa rikkoa. Se käy kalliiksi.
Jospa liekeistä syntyy uusi maa. Kuin tulilintu.
Rakas taivaallinen isä. Auta minua hädässä. Anna uskoa ja voimaa. Anna hyvän voittaa. Jumala minä yritän turvata sinuun.
Miksi juuri minä? Näin vain vilaukselta itseni ja tyydyin samannäköiseen. Miksi minä olen uhrina? Laura olisi voinut olla avaamatta ovea. Miksi minun elämäni ja henkeni halutaan viedä? Eläköön rinnakkain kunhan lapseni saisin pitää. Onko tarkoitus mikä? Viedä ammatit? Jos kopiota enemmän niin nekään ei elä yhdellä palkalla kaikki. Kiva kun ei edes erota. Miksi pienten lasten äidin elämä täytyy viedä? Mulla on niin paljon surua tästä kun kaikki muuten olisi hyvin. Tämä aika on ollut niin rankkaa. Minun lapseni niin pieniä ja herkkiä. Rakastan heitä maailman loppuun asti.
Onko tarkoitus tuhota lopullisesti? Vai antaa vielä jonkinlainen elämä? Vaikka rauniot oikeasta? En jaksa loputtomiin mielisairaaloissa. Jos vain saisin nähdä aitojen lasteni kasvun ja elämän. Olla lähellä ja rakastaa. Tää on niin saatanan rankkaa että sekoan kohta oikeasti. Miten he itse pystyvät siihen?
Olenko minä ainoa joka olen vankina?
Mun siskokin on työtön. Että ehkä sitten joillekin Suomen etuudet oli liian hyviä.
Haluan vain elää, olla ja rakastaa lapsiani. Mutta en vankina.