Taksiyrittäjät ovat pullamössöväkeä

Anonyymi

Eivät uskalla edes yrittää, vaan siirtävät yrittäjävastuun ja asiakashankinna kuljettajille. Onnettomia laskutaidottomia nyyhkyjä kaikki.

8

418

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aina ne ovat kerjäämässä kuskeilta jotain.

    • Anonyymi

      Mitäpä muuta pullamössörengeistä tulisi kuin pullamössöisäntiä?

    • Anonyymi

      Paskapuhetta .Aloittaja ei ole ajanut taksia ,tuskin edes autoa.Kuljettajana minulla on isännän sopimia ajoja vuoro lähes täysi arkisin,tolpalle en ehdi mennä.Joten mikä oli tarkoitus aloittajan kirjoituksessa?Kaikki laskutaidottomia?Lopeta jonninjoutavat kirjoituksesi,ja jatka matkaasi linja-autolla,silloin kun sinulla on rahaa.

      • Anonyymi

        Pullamössö itse älähti ja sepittelee typeriä tarinoita.


    • Anonyymi

      LT:n kuskina voin todeta että hyvän isännän alaisuudessa tulot on ihan eri luokkaa. Tuttu ajelee Espoossa isännälle joka hankkinut paljon tavarakuljetuksia ja premium asiakkaita. Se kuski tienaa huomattavasti enemmän kuin minä kunnoma isäntä ei jaksa tehdä mitään keikkojen eteen. Kun V:lle aukeaa kuskin paikka niin aivan varmasti haen sinne töihin.

      • Anonyymi

        Eli Lähitaksi on sinun ja homokaverisi, jota kutsut isännäksi, jumala jonka renkejä olette.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eli Lähitaksi on sinun ja homokaverisi, jota kutsut isännäksi, jumala jonka renkejä olette.

        Kyllä, kumarran syvästi välitysyhtiötä kohtaan viidesti päivässä ja isäntä on takanani.


    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      69
      8907
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      154
      5574
    3. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      127
      5026
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      14
      3878
    5. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      85
      3470
    6. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      53
      3369
    7. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      38
      2719
    8. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2691
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      41
      2623
    10. Kenenkä halli se on tulessa nelostiellä

      11 yksikköä paikalla
      Pyhäjärvi
      24
      1737
    Aihe