Tehy tekee politiikkaa perustuslain vastaisesti.
Ennennäkemätöntä röyhkeyttä.
Onko Tehyn johdossa henkilöitä ja taitavia manipuloijia joiden motiivit ovat narsistisen itsekeskeisiä?
Tehy tekee ruumiita
25
173
Vastaukset
- Anonyymi
Ei tehy vaan jotkut muut.
- Anonyymi
Ketkä muut poistuisi teholta,nuija??
- Anonyymi
Hallituksen pakkopiikitykset sairastuttavat hoitajia...
- Anonyymi
Vai pelastavatko potilaita,nuija?
- Anonyymi
Kuka enää tukee hoitsuja,jotka tappamalla ajaa jätiliksoja itselleen?
- Anonyymi
Vasuketkut!
- Anonyymi
Rytkönen röyhkeä. Syyttää muita häpeämään, kun eivät saa tappaa potilaita ttiliksan takia?? Keksivät kaikkea ketkuilua potilaiden kiusaksi.. Haluavat sabnella liksansa!
- Anonyymi
Onko hoitsut ahnein ryhmä? Muilla aloilla pienempiä liksoja!
- Anonyymi
Härskein!
- Anonyymi
Riippuu mihin duuniin vertailee. Voiko hoitajien työtä verrata kevyempään työhön?
Hoitajat ovat kuitenkin aika tarpeellinen ryhmä, tuskin johtajat isoine liksoineen kykenevät korvaamaan heitä edes pakkotilanteissa. Eikö se jo kerro jotakin hoitajatyön merkityksestä? Hoitotyötä ja hoitajia pitäisi arvostaa enempi. Millä keinolla, no vaikkapa samalla konstilla kun johtoporaan henkilöitä, eli maksamalla heille kunnollista palkkaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Riippuu mihin duuniin vertailee. Voiko hoitajien työtä verrata kevyempään työhön?
Hoitajat ovat kuitenkin aika tarpeellinen ryhmä, tuskin johtajat isoine liksoineen kykenevät korvaamaan heitä edes pakkotilanteissa. Eikö se jo kerro jotakin hoitajatyön merkityksestä? Hoitotyötä ja hoitajia pitäisi arvostaa enempi. Millä keinolla, no vaikkapa samalla konstilla kun johtoporaan henkilöitä, eli maksamalla heille kunnollista palkkaa.Vertaa vaikka sosiaalialaan. Kova kuormitus ja vähän henkilökuntaa. Varhaiskasvatus,lastentarhan opettajat. Jävät hoitsujen palkoista!
Opettajat. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Riippuu mihin duuniin vertailee. Voiko hoitajien työtä verrata kevyempään työhön?
Hoitajat ovat kuitenkin aika tarpeellinen ryhmä, tuskin johtajat isoine liksoineen kykenevät korvaamaan heitä edes pakkotilanteissa. Eikö se jo kerro jotakin hoitajatyön merkityksestä? Hoitotyötä ja hoitajia pitäisi arvostaa enempi. Millä keinolla, no vaikkapa samalla konstilla kun johtoporaan henkilöitä, eli maksamalla heille kunnollista palkkaa.Kunnon liksat jo nyt. Vertaa kunnan palkkoihin. Kellä kunnalla paremmat?
- Anonyymi
Miten voi kitistä,että hoitsuila pitää olla murhaamisoikeus ison liksan takia!!
- Anonyymi
Miten ne kehtaa mylviä,että lakko-oikeus vietiin?? Vain murhaamisoikeus viedään!
- Anonyymi
Rytkönen se on se joka mylvii... 14000 euron kuukausipalkalla on itse. Pitää kovaa mekkalaa, jotta saisi pitää hyvin palkatun hommansa.
Saisivat vaihtaa Rytkösen tilalle maltillisen ja neuvottelutaitoisen johtajan. Kärsivällisen ja sellaisen, joka osaa katsoa tilannetta kaikkien kannalta.
Nyt on syntynyt mielikuva tappajahoitajista. Eikä varmaan helposti enää tuo mielikuva muutu niin kauan kuin tuo älämölö on tuollaista.
Eikö se ole rikollista antaa tappouhkauksia ihmisille? Entä jos vaikka tuo Rytkönen saisi vihan vimmassaan vaikka aivoverenvuodon Jättäisivät sen kohtsilleen makaamaan vaikka se kuuluisi teho-osastolle hoitoon.
- Anonyymi
Perustuslakia pitäisi siis muuttaa koskemaan kaikkia aloja, eikä jättää jotakin sen ulkopuolelle. HUS: ssa on esimerkiksi liian paljon johtajia, jotka voisivat tarpeen niin vaatiessa itse ryhtyä hoitotyöhön. Eikö heilläkin tule olla jokin käsitys siitä.
Eikö hoitotyönkin urakehitys lähde hoitotyön osaamisesta. Heidän ei lisäksi tarvitse ulista liian pienestä palkasta, jos se kerran hoitotyöhön heidän mielestään riittää.
Sopii siis kokeilla, nyt on tullut tilaisuus verestää aiempia taitojaan!- Anonyymi
Miksi koulutautunut hoitoalalle,jos on ahne paska??
- Anonyymi
Tekeehän se sitä, kun punavihreä hallitus istuu kahdella tuolilla.
- Anonyymi
Oletko turpa norsunvitulla,kun hoitsut ei saa murhata?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oletko turpa norsunvitulla,kun hoitsut ei saa murhata?
Nehän rutisee murhaoiketensa puolesta!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nehän rutisee murhaoiketensa puolesta!
On se hirveesti,kun joltain ammattikunnalta viedään murhaamisoikeus, voi,oi!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On se hirveesti,kun joltain ammattikunnalta viedään murhaamisoikeus, voi,oi!
Hoitsuista msrssimisen arvoista ja vasut...
- Anonyymi
Irtisanoutuvia ei saa palkata takasi.. opettava,että kikka ei kannata!
- Anonyymi
Häpeä,että kansanedustajistakin löyty murhaan tukijoita?
- Anonyymi
Kait vasujen nimet muistiin?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kela tukee virallisesti Pride-liikettä
Iso kiitos Kansaneläkelaitokselle tuen osoittamisesta myös vähemmistöille. Näin toimii vastuullinen valtiollinen koko k323748Jorma Lind kuollut
Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet501667- 731359
Mahdatko ymmärtää sitä
Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen751201Hitaille omat kassat
Kassoilla hidastelevat ärsyttävät. Menee heti loppupäivä pilalle, kun kauppareissu kestää hidastelijoiden takia. Näille1721047Ensimmäisenä Helluntaina ei uudelleen kastettu KETÄÄN!
Raamattu kertoo, että Helluntaina kastettiin. Mutta vaikka Raamattu ei erikseen kerro tiedän VARMASTI Ettei6911041- 84925
Olisit ollut niin
Minunlaiseni. Ehkä se on helmpompi kun emme kohtaa. Kipeältä se tuntui ettet valinnut minua39807Mitä yhteistä sinulla
on kaivattusi kanssa? Sama musiikkimaku, tai huumorintaju, tai ehkä työpaikka? Vai ettekö tunne vielä niin hyvin?49771- 39750