Mikä avuksi?!

Anonyymi

Eli heti asiaan.. meillä on yksi kissa joka kusee muualle kun laatikkoon eli matoille, sänkyihin, lattioille...Kyllä siis käy laatikollakin mutta alkaa ottaa päähän tuo jatkuva kuseminen! Miten saan kissan laatikolle?

3

253

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onko kissa leikkaamaton ja alkanut merkkailla paikkoja? Toinen vaihtoehto vois olla se, että laatikko on liian likainen eikä kelpaa sen takia tai muiden kissojen kanssa yhteinen ei kelpaa. Onko tuttua hiekkaa? Vai uutta mitä vieroksuu?
      Toivottavasti ongelma ratkeaa.

      • Anonyymi

        Muista torua kissaa kun huomaat pissin väärässä paikassa. Jos ei muu auta, laita kissa toistaises laatikkoineen ja ruokakuppeineen vessaan/kylpyhuoneeseen ja eläinportti oven kohdalle jotta ei pääse kuseksimaan vääriin paikkoihin. Yritä selvittää mikä on muuttuneen käytöksen takana.
        Toivottavasti asia korjaantuu.


    • Anonyymi

      Joku asialisesti kirjotti kissan hiekasta .Myös pitää kissan hiekka astia pestä kuin vaihtakin sitä hiekaa.Kissa kusee nurkiin jos kissan hiekassa on korjaamatomia edelisiä jätökisiä useamlta päivältä.Jos taloudessa useampi kissa? Vältämättä ei samaa hiekka laatikkoa halua käyttä?Kissa voi olla myös sairas? Onko kissa steriloitu,rokotettu?Itse varaisin ajan eläinlääkäri.Jos ottaa kissan on oltava rahaa eläin lääkäriin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      156
      2677
    2. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      199
      1957
    3. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      71
      1706
    4. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      92
      1638
    5. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1421
    6. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      75
      1098
    7. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      81
      1040
    8. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      1019
    9. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      26
      1004
    10. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      191
      954
    Aihe