Tiistain 13.9. vetäisyt

Anonyymi

Kyöstin haut ovat jälleen menneet päin perärööriä, joten ei hän näitäkään uskalla kovin isolla patilla nykäistä. Kyllähän nämä pelit jännittäisivät ilman vetojakin, mutta vetäistään nyt ajankuluksi jotain, niin päästään taas repimään hiuksia päästä, kjäh kjäh.

klo 18.15
Espanja-Suomi (EuroBasket) 1. neljänneksen voittaja Suomi (2.30)
Espanjan kerroin 1.36 on oikeastaan yllättävänkin iso. Kyösti odotteli, että suosikin kerroin olisi ollut ehkä 1.10-1.15. Susijengi olisi hävinnyt Kroatialle ilman Markkasen fantastista peliä. Kyllähän Espanja on tässä suuri suosikki. Kyösti toivoo Susijengiltä venymistä, mutta ei millään jaksa uskoa toiseen perättäiseen unelmavenymiseen. Espanjalla on yksi lepopäivä enemmän alla, joten visio on se, että Suomi aloittaa hyvin, mutta Espanja karkaa lopussa voittoon. Suomen materiaali nyt vain on niin kapea, että jos kolme tärkeintä ukkoa istuvat penkillä, voitosta ei voi haaveillakaan. Näissä kisoissa on nähty muutama jättiyllätys, kuten Belgian voitto Espanjasta ja Italian voitto Serbiasta, joten ainahan sitä voi toivoa, että Suomikin pystyisi järkyttämään koripallomaailmaa. Tulosarvaus liikkuu öbaut lukemissa Espanja 85 - Suomi 75. Kyösti kokeilee, josko Suomen kolmoset uppoaisivat alussa ja Suomi johtaisi 1. neljänneksen jälkeen et sillei hei.

klo 22.00
Liverpool-Ajax( 1) 2 (2.45).
Liverpoolilla alkaisi olla pakkovoiton paikka, jos se meinaa mennä lohkosta jatkoon, mutta Kyösti ottaa silti kantaa sitä vastaan. Poolilla ei mene hyvin tällä hetkellä, mutta ehkäpä maaottelutauko tuo helpotusta. Moni on ihmetellyt, miksi Klopp hommasi uuden huippuhyökkääjän, vaikka keskikenttä on kärsinyt verenvähyydestä. Muutenkin loukkaantumistilanne on synkkä: pois ovat ainakin Robertson, Henderson, Keita, Konate, Ox, Jones, Kelleher ja Ramsay. Kyösti toki toivoo kotivoittoa, mutta kyllä tässä vähän sellainen pelko on bärsseessä, että Pool lähtee taas pitämään tehottomasti palloa. Jos Ajax onnistuu tekemään ekan maalin, tasurinkin saaminen tulee olemaan työn ja tuskan takana. Tulosarvaus 1-1 tai 2-1.

0

104

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

        kuka kaipaa ja ketä ?
        Ikävä
        105
        9533
      2. Pieni häivähdys sinusta

        Olet niin totinen
        Ikävä
        49
        4681
      3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

        Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
        Ikävä
        102
        1976
      4. Taas ryssittiin oikein kunnolla

        r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
        NATO
        42
        1951
      5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

        Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
        Ikävä
        24
        1650
      6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

        Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
        Kemijärvi
        13
        1401
      7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

        Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
        Nurmes
        40
        1319
      8. Rakastuminenhan on psykoosi

        Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
        Ikävä
        54
        927
      9. Känniläiset veneessä?

        Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
        Nurmes
        30
        913
      10. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

        Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
        Ikävä
        31
        912
      Aihe