Sub on säätänyt antenniverkon SD-kanavan kuvan bittivirran niin alhaiseksi, että kuva on täysin suttuinen. Jääkiekko-ottelusta ei kasvojakaan tunnista eikä kiekkoa näe kaukalosta. Subilla ei mene vahvasti, jos säätävät antenniverkon bittivirrasta näin paljon. Kuva on surkeampi kuin analogiaikana.
Vastaukset 5
- Anonyymi
Todella älytöntä edes lähettää tämän tasoista kuvaa ihmisille , pohjanoteeraus todellakin kuvan laadultaan ,ei voi edes katsoa matseja kun niin potuttaa miten mahdollista nykypäivänä noin huono kuvanlaatu , lähetykset heti teräväpiirtokanaville !
- Anonyymi
Siitäköhän johtuu että tekstityksetkään ei subilla aina jaksa näkyä? Pitää käydä eri kanavalla ja palata takaisin tai säädellä tv:stä tekstitysasetusta pois ja päälle ennen kuin alkaa ehkä näkyä. Tallentaessa voi olla melko varma että tekstitykset ei tule mukaan. Saman puljun kanavilla mtv & ava ei koskaan mitään ongelmaa tekstityksissä, joten miksi subilla?
Nelosen sd-kuva huomattavasti parempi kuin subin, korostuu varsinkin elokuvissa, jotka subilla on nopeissa kohtauksissa hirveää pikselimössöä. - Anonyymi
Meillä myös kuva usein pätkii subilla ja välillä tekstitys. Toisinaan signaali häviää lähes kokonaan pariksi sekunniksi. Erikoisinta on, että mainoskatkojen aikana toimii hyvin. Turhauttavaa siis yrittää katsella vaikka elokuvaa.
- Anonyymi
sama jatkuu nyt maaliskuussa 2023
- Anonyymi
2024
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän49956Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15848Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501788- 46717
- 42654
- 37599
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE169536Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37530Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan56487