Tuisku lopettaa artistin hommat

Anonyymi

Tuisku lopettaa keikkailun ja muuttaa Epsanjaan. Onpa hyvä uutinen.

6

587

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Paras uutinen tänävuonna, päästään siitä pellestä eroon vihdoinkin.

    • Voihan sitä välillä muutakin tehdä, jos haluaa. Tosin esim. vanhat rokkarit edelleen vetää, vaikka ikää monilla on jo yli 70, joilla jopa yli 80. Mick Jagger, Keith Rickhards ja kumppanit yhä heiluu eikä musisointia lopeta muu kuin sairaus tai kuolema. Ozzykin varmaan yhä keikkailisi ellei olisi saanut parkinsonintautia. Musisointi, laulaminen ja keikkailu on monille vanhoille musiikki-ihmisille elämäntapa.

    • Anonyymi

      Antin faneille (en ole yksi niistä) tietenkin surullinen juttu, mutta oikeasti kuka nyt uskoo että se 100% lopettaa? kyllä se viel keikkalavoille palaa se on ihan varma. Ärsyttävää tuollainen rahastus "viimeiset keikat" kyllähän Antilla faneja keikoille aina riitti/riittää. Turhanpäiväistä valehtelua Antilta, kun itse sisimmissään myös varmasti tietää että paluu lavoille tapahtuu ennemmin tai myöhemmin. Keikkatauolle hän vaan jää ja sillä Selvä.

    • Anonyymi

      Uskomatonta, että niin heikolla äänellä ja surkealla äänialalla on voitu tehdä edes jonkinlainen ura.

      Katajaiselle kansalle kelpaa sekundakin, kun ykköslaatua ei ole tarjollla.

    • Anonyymi

      Kyllä oli taas itkemistä Iltalehden kolumnissa, kuinka naisviha selittää sen, että Tuiskua ei alkuaikoina otettu vakavasti ja kehdattu kuunnella, kun pikkutytöt fanitti. Joopa joo, pikkutyttöjen ihailu perustuu aina ulkomusiikillisisiin seikkoihin ja Tuiskun musiikki oli varsinkin alkuaikoina todella heikkoa. Mulla ei ole mitään häntä vastaan ja olisinhan voinut ja voisin tänä päivänäkin kuunnella häntä salaa, jos en sitä julkisesti kehtaisi tehdä, mutta siihen ei ole mitään motiivia. Kiva, että ihmiset nauttii hänen keikoillaan ja saa siitä jotain irti, mutta ei se musiikki tänäkään päivänä mitään hääviä ole, jos toki parempaa kuin ennen. Voisin fanittaa häntä vaikka ihan tsempin vuoksi, mutta kun ei hänestä ole edes ottamaan kantaa siihen, että kuuluuko vähemmistöön vai ei.

    • Anonyymi

      Joo, menkööt vaan espanjalaisten kiusaksi seuraavaksi.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      68
      2442
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1417
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      80
      1273
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      11
      1182
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      885
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      880
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      53
      756
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      93
      727
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      28
      715
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      676
    Aihe