Tuisku lopettaa artistin hommat

Anonyymi

Tuisku lopettaa keikkailun ja muuttaa Epsanjaan. Onpa hyvä uutinen.

6

459

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Paras uutinen tänävuonna, päästään siitä pellestä eroon vihdoinkin.

    • Voihan sitä välillä muutakin tehdä, jos haluaa. Tosin esim. vanhat rokkarit edelleen vetää, vaikka ikää monilla on jo yli 70, joilla jopa yli 80. Mick Jagger, Keith Rickhards ja kumppanit yhä heiluu eikä musisointia lopeta muu kuin sairaus tai kuolema. Ozzykin varmaan yhä keikkailisi ellei olisi saanut parkinsonintautia. Musisointi, laulaminen ja keikkailu on monille vanhoille musiikki-ihmisille elämäntapa.

    • Anonyymi

      Antin faneille (en ole yksi niistä) tietenkin surullinen juttu, mutta oikeasti kuka nyt uskoo että se 100% lopettaa? kyllä se viel keikkalavoille palaa se on ihan varma. Ärsyttävää tuollainen rahastus "viimeiset keikat" kyllähän Antilla faneja keikoille aina riitti/riittää. Turhanpäiväistä valehtelua Antilta, kun itse sisimmissään myös varmasti tietää että paluu lavoille tapahtuu ennemmin tai myöhemmin. Keikkatauolle hän vaan jää ja sillä Selvä.

    • Anonyymi

      Uskomatonta, että niin heikolla äänellä ja surkealla äänialalla on voitu tehdä edes jonkinlainen ura.

      Katajaiselle kansalle kelpaa sekundakin, kun ykköslaatua ei ole tarjollla.

    • Anonyymi

      Kyllä oli taas itkemistä Iltalehden kolumnissa, kuinka naisviha selittää sen, että Tuiskua ei alkuaikoina otettu vakavasti ja kehdattu kuunnella, kun pikkutytöt fanitti. Joopa joo, pikkutyttöjen ihailu perustuu aina ulkomusiikillisisiin seikkoihin ja Tuiskun musiikki oli varsinkin alkuaikoina todella heikkoa. Mulla ei ole mitään häntä vastaan ja olisinhan voinut ja voisin tänä päivänäkin kuunnella häntä salaa, jos en sitä julkisesti kehtaisi tehdä, mutta siihen ei ole mitään motiivia. Kiva, että ihmiset nauttii hänen keikoillaan ja saa siitä jotain irti, mutta ei se musiikki tänäkään päivänä mitään hääviä ole, jos toki parempaa kuin ennen. Voisin fanittaa häntä vaikka ihan tsempin vuoksi, mutta kun ei hänestä ole edes ottamaan kantaa siihen, että kuuluuko vähemmistöön vai ei.

    • Anonyymi

      Joo, menkööt vaan espanjalaisten kiusaksi seuraavaksi.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      93
      3128
    2. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      73
      2405
    3. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      60
      1414
    4. Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi

      Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?
      Ikävä
      90
      1382
    5. Kaikki ovat syntisiä!!!

      Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N
      Luterilaisuus
      309
      853
    6. Martina Aitolehti podcastissa: Ero

      Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696
      Kotimaiset julkkisjuorut
      184
      835
    7. Valkoinen Golf

      Kukahan on tämä ukko, joka työkseen kyylää pienen ässän asiakkaita viikon jokaisena päivänä.
      Kuhmo
      10
      835
    8. Jos olisit kaivattusi

      Kanssa kahdestaan samassa tilassa niin miten kävisi
      Ikävä
      49
      775
    9. Moottorisahalla kauppaan

      Missäs päin kaupunkia tämä yöllä moottorisahalla kauppaan yrittänyt asiakas askaroi? https://poliisi.fi/-/mies-yritti-s
      Kajaani
      10
      757
    10. Rillimiljonäärin eroriidassa suuri käänne.

      Vaimo haluaa kokonaan yksinhuoltajuuden ja pitää entisen elintasonsa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      142
      728
    Aihe