Paskanteko ohje

Anonyymi

Kotiliedessä on paskanteko ohje luonnossa liikkujille..pitää kuulemma kaivaa lapiolla kuoppa ja tähtää paska kuoppaan,entiiä miten onnistuu jos on vetelä maha.Kuoppa ja paska peitellään hyvin,paskapaperit voi tuoda kotiin pienessä muovipussissa,saa kuulemma haudata samaan kuoppaanki joson alle 10 kappaletta.Purot ja vesistöt kuulemma pilaantuu keväällä kun paska valuu puroihin.Kumma kun eläinten paska ei vesistöjä pilaa,ei ne luonnon elukat peittele paskojaan...niin no kissa kyllä.Metsän eläinten paskaa on luonnossa järvien ja purojen varsilla satoja kiloja....jos meinaa luontoretkelle lähteen ni lapio on otettava matkaan...kissa kerran teki paskan minun muuraushiekkaan ja minä sekottelin laastin,pikkusen kova paska meinas tiilenvälissä jurmuilla van kylläse siihen litisty

2

765

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oliko tosiaan noin huima ohje kotilieden pullanhajuisilta mimmeiltä? Itse en ole mukanani lapioita ja muovipusseja/ -ämpäreitä paskomisen vuoksi kantanut. Homma menee niin, että kun paskattaa niin paskantaa (toki katsoo ettei pöyristyjiä ole näköpiirissä). Rykäisyn jälkeen hanuri pyyhkäistään pariin kolmeen kertaan ja paperit komistuksen päälle. Sen jälkeen tuotoksen päälle sammalta ja puutavaraa ettei koirat sotkeennu. Tunturissa on puolestaan kiveä joita nakkaa päälle.
      Toki muutama matka pitää puroon väliä jättää, mutta muutoin kaikki luonnosta vieraantuneiden paskantamisohjeet ovat hanurista. Ajattelin lähteä sunnuntaina taas Hammastunturin maisemiin paskaa "luomaan" ja lapio pirulainen se unohtuu varmaan tälläkin kertaa.

    • Anonyymi

      Kerran rykäisin pyöräretkellä kolmen päivän löysät kasaan. Komea oli kakku keskellä polkua. Meinasin peittää sammalilla, mutta laitoinkin puolukan huippua koristamaan.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      472
      2090
    2. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      163
      1377
    3. Mitähän ajattelet

      Nykyään minusta tai meistä tai tapahtuneista?
      Ikävä
      79
      1253
    4. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      95
      1224
    5. Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä

      Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku
      Sinkut
      188
      1184
    6. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      114
      1157
    7. Hankkikaa elämä

      Tiedetään että hän on mielenkiintoinen mutta rajansa kaikella.
      Ikävä
      101
      805
    8. Voisitko mies auttaa..

      Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.
      Ikävä
      58
      776
    9. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      47
      753
    10. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      705
    Aihe