Mistä vuokra-asunto ilman luottotietoja ?

Anonyymi

Tietääkö kukaan Oulusta yrityksiä tai yhteisöjä, joista saa vuokrattua asunnon, vaikka on ulosotossa ?

Vakituinen työ löytyy kyllä ja 1 kk vuokravakuuden pystyy maksamaan vielä helposti eli 1000 e, mutta ei valitettavasti ole mitään 3000 euroa takataskussa, eikä tule koskaan olemaankaan sellaisia summia ylimääräistä vakuusrahaa luottohäiriöisellä.

3

2206

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kirkolta?

    • Anonyymi

      Eikö käytännössä kaikki vuokraa nykyään Sivakka, Kodisto, Lumo ja Sato, silloin kun sekin oli vielä Oulussa. Yksityiset ei vuokraa, eikä kiinteistövälittäjät esimerkiksi Retta, Tahkola ja Kiinteistömaailma ei vuokraa ilman luottotietoja.

      • Anonyymi

        Johan niiden velvollisuus on alkaa vuokrata, jos tämän talven jälkeen ulosotossa on lähes kaikki suora sähkölämmitteisissä taloissa asuvat. Niitä taloja on ilmestynyt nyt myyntiin missä on suora sähkölämmitys, mutta ei kai kukaan niin hullu ole, että ostaisi pois. Nehän pakkolunastetaan pankin kautta ja ulosotto kutsuu sen jälkeen vai miten se prosessi virallisesti menee ?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      33
      2114
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      47
      1721
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      112
      1506
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1246
    5. Ootko A-nainen vielä vihainen?

      Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja
      Ikävä
      104
      1034
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      988
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      59
      875
    8. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      34
      862
    9. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      52
      799
    10. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      101
      753
    Aihe