Pitäiskö lakata julkaisemasta Facebookissa ?

Ärsyttää niin ku yks 72-vuotias nainen jatkuvasti tykkää mun julkaisuista ja yks 58-vuotias mies pistää typeriä peukku kommentteja ilman tykkäyksiä!
5296
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Pienillä ihmisillä on pienet murheet.

Äänestä
  • Sanoo joku joka postailee suomi24:n

    Äänestä

Mihin Facebookia edes tarvitaan?

Äänestä

No pitäis kai jos se vaan harmittaa. Olen minäkin lopettanut, elämä jatkui silti.

Äänestä
  • Voisin jättää Facebookin oman onnensa nojaan. Tai siis tilini.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ärsyttää niin ku yks 72-vuotias nainen jatkuvasti tykkää mun julkaisuista ja yks 58-vuotias mies pistää typeriä peukku kommentteja ilman tykkäyksiä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu